• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Zásady slavných a úspěšných lidí díl 1.

Když se budete chtít naučit cizí jazyk, bezesporu navštívíte odborníka či profesionálního školitele. Stejně tak uděláte v případě, kdy bude zapotřebí sestříhat vlasy, objednáte se k renomované a především zkušené kadeřnici. Za kým půjdete ve chvíli, kdy se budete chtít naučit vydělávat peníze? Přesně tak, za úspěšnými a pokusíte se s nimi být v kontaktu co nejčastěji.

Všichni nemají tu možnost, se dostat do blízkosti těchto movitých lidí a odčerpávat od nich cenné rady. Pro takové zájemce existují články této povahy, kde si poukážeme na hlavní zásady a pravidla úspěšných. Pokuste se jimi řídit a pozvolna si vyšlapat svou vlastní cestičku.

Řiďte se svou intuicí

Zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates prozrazuje, že v mnohých případech se v podnikatelské branži bez intuice neobejdete. Logika stranou, zavřete oči a nechte promluvit svůj vnitřní hlas, který se vždy snaží volit cestu nejmenšího odporu s největší pravděpodobností úspěchu. Člověk vždy podvědomě pozná, kdy se rozhoduje správně a kdy je tomu právě naopak.

Je pravdou, že se vnitřní hlas dá celkem snadno utišit, vede to však k celkem závažným problémům a to z důvodu neuvážlivého hazardování. Vnitřní intuice má pokaždé rozdílnou hlasitost, pokud není až tak zřetelná, dá se nad riskem uvažovat. Hlasitý projev podvědomého varování nikdy nepřehlížejte.

Před stagnací zavřete dveře

Od manažera se očekává pozitivní a kreativní přístup, který současně dokáže vytvářet stabilní a perspektivní podmínky pro realizaci menších i větších cílů. Jakmile zanevřete a na své vedení se přestanete soustředit, vaše podnikání i celá společnost si do svého konceptu vpustí stagnaci. Tento negativní stav se podobá lodi se spuštěnou kotvou.

Každý manažer musí současně být i dobrý vůdcem. Bez těchto dvou vlastností, ostrých loktů a přesvědčivých komunikačních dovedností se nikam nedostanete. Kvalitní manažer musí současně působit charismaticky, dynamicky s vrozeným stylem vézt ostatní vpřed. Motivace zaměstnanců, změny, výzvy, bonusové úkoly. Pod vaším vedením se musí neustále něco dít, stagnace je tou nejhorší nemocí, která dokáže položit i ty nejlepší nápady.

Nikdy nezapomínejte odstranit své aligátory

Kvalita odvedené práce se odráží od psychické pohody v soukromém a intimním životě. Nikdy nic nezkazíte plným soustředěním na daný úkol. Je dobré si uvědomit, že se kolem vás pohybuje obrovské množství aligátorů, kteří se nemohou dočkat, až si na vás smlsnou. Nezáleží teď na tom, jestli se jedná o kolegy z práce třesoucí se na váš post, konkurenční společnost útočící na vámi vybojovaného klienta, nepříjemný pohovor se samotným šéfem společnosti. Vaším úkolem je se na tyto negativní sounáležitosti zaměřit a pokusit se je co nejlépe odstranit.

S aligátorem za zády se pracuje velmi těžko. Z krátkodobého hlediska ve vás dokáže vyprodukovat potřebnou motivaci, dlouhodobě není žádoucí. Mnohdy postačí, když se začnete své práci a úkolům věnovat intenzivněji. Predátoři se většinou zaměřují na slabší a méně zdatnější jedince.