• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

10 pravidel vedoucí k úspěchu od nejuznávanějšího investora

Představme si uznávaného investora a zakladatele globálně největší hedgeové firmy Bridgewater Associates Raye Dalia. Pokud bychom chtěli nalézt někoho, kdo má právo hovořit k mase posluchačů a poskytovat jim cílené rady vedoucí k úspěšnému podnikání, tak by to byl právě on. Obrovské zkušenosti a nesmírný potenciál dokázal zúročit a během několika málo let se stát multimilionářem. Podívejme se na následující rady a vezměme si z nich ponaučení. Ztotožňujete se s nimi nebo máte zcela odlišný přístup a to je hlavní kámen úrazu.

 

Rada číslo jedna - Podnikejte pouze s pravdou

Nežijte v negativně působícím sebeklamu a polopravdách. Vždy se opírejte o doložitelná fakta, určitě se nepouštějte do spolupráce či projektu s vidinou vzdušných zámků. Peníze, které ještě nemáte vydělané, nepoužívejte.

Rada číslo dvě - neúspěch je vítanou zkušeností

Přesně tak, neúspěch berte spíše jako možnost, z které se do budoucna ponaučíte stanete se tak zase o něco silnějším podnikatelem. Nenechte se jím zastavit a co nejrychleji se po této ráně zvedněte a pokračujte dál vstříc ke svému nastavenému cíli.

Rada číslo tři - nesouhlasný názor je jen názor

Stejně tak, jako neúspěch i nesouhlasný názor vyvolává určité pochybnosti o správnosti nastavení podnikatelského plánu. Berte to jako určitou odezvu a snažte se z tohoto pohledu vzít jen to nejužitečnější. Také se může stát, že s nesouhlasným názorem nebudete v ničem za jedno, nic se neděje. Držte se svého cíle a tyto negativně laděné diskuze neberte jako křivdu.

Rada číslo čtyři - nezapomínejte na lidi kolem sebe

Každé podnikání a míra dosáhnutelného úspěchu je nakonec měřitelná lidmi a jejich zájmem o vaše služby nebo produkty. Nezapomínejte, že i chování potencionálních klientů se dá zahrnout do statistik a za pomocí těchto dat následně poupravovat svůj marketing. Používejte všechny dostupné nástroje sloužící ke zmapování aktuálního trhu a potřeb nakupujících.

Rada číslo pět - uvolněte svou mysl

Domníváte se, že úspěch je jen o tvrdé práci, dobrých kontaktech nebo snad o nelítostném postoji bez špetky projevovaných emocí? Jste na velkém omylu. Mozek úspěšných není v ničem odlišný a stejně tak potřebuje odpovídající dávku odpočinkového stimulu. Meditujte, projeďte se na kole, zajděte si s přáteli na bowling nebo squash. Meditace v jakékoliv podobě dokáže doslova zázraky, mnohem lépe se tak povznesete nad probíhající komplikace a načerpáte potřebnou dávku energie na zdolání dalších potíží.

Rada číslo šest - nebojte se, strach v této branži neexistuje

Máte potíže se zvládáním strachu z vlastního neúspěchu? Tak se snažte co nejrychleji vzpamatovat. Svět je divoká džungle, kde není místo pro slabé a k opravdu velkým penězům se dostanou pouze odvážní jedinci. Nebojte se nových věcí a běžte neustále vpřed.

Rada číslo sedm - každá chyba je k něčemu dobrá

Člověk se učí celý život. Je naprosto nemyslitelné se domnívat, že je tomu jinak. Na své cestě za poznáním uděláte celou řadu špatných rozhodnutí a chyb. Ponaučte se z nich a již je v budoucnu neopakujte. Každou chybou se stanete silnější, než vaše konkurence.

Rada číslo osm - dbejte na své portfOlio

Představujete se jako dochvilný, sebevědomý mladý muž, který nemá potíže s plněním termínů? Držte se toho a budujte své portfolio bez ohledu na životní překážky. Pokud chcete své podnikání postavit na předčasném odevzdávání smluvených projektů, čiňte tak. Berte si zakázek raději méně a dokažte svým klientům svou efektivitu v plné kráse.

Rada číslo devět - nikdy se nevzdávejte

Podle investora Raye Dalia vás nejvíce prověří moment, kdy začnete vydělávat opravdu velké peníze. V takové chvíli lidé velmi často polevují a začnou stagnovat. Když se vám daří, nesmíte polevit. Naopak o to více zpozorněte, jen tak udržíte rozjetý vlak minimálně v konstantní rychlosti.

Rada číslo deset - uvědomte si, že nejste příliš chytří a nikdy nebudete

Nikdo není natolik chytrý ani nedisponuje absolutním přehledem o svém okolí či tržní situaci. Ten, kdo se domnívá, že spolkl moudrost světa, žije v mlhavém oparu nevědomosti. Přiznejte si, že toho příliš nevíte a naučte se požádat o pomoc jiné odborníky. Přiznáním si vlastní neodbornosti pro danou věc k sobě přilákáte další zkušené a schopné spolupracovníky, kteří vás posunou o další kus dále.