• Previous
 • Next
 • Crypto a finance

Trezor v kanceláři ochrání nejen vaše data

Myslíte si, že je vaše kancelář po zamčení v naprostém bezpečí? Pokud pracujete s citlivými údaji a dalšími materiály, které nepatří do rukou nepovolaným osobám, je na místě popřemýšlet o kvalitním trezoru. Pečlivost a právě prokazatelná kvalita takového pomocníka dokáže ochránit nejen vás, ale i celou vaší společnost.

Nemusí jít vždy jen o dokumenty, svou důležitost sehrávají i čipové karty od důležitých prostor, pokladen nebo standardní klíče. Trezor je tak důležitým komponentem při budování silné značky vašeho podnikání. Nezapomínejte chránit své portfólio, zákazníky a tím i váš profit.

Trezor buduje značku

Myslíte si, že formule „trezor buduje značku“ je přitažená za uši? Nikoliv. Když se podíváte na nejúspěšnější značky světa, zjistíte, že právě know how je dostává před svou konkurenci. Únik informací je tím největším zásahem do podnikatelské strategie jakékoliv společnosti. Šrám v podobě odhalení důležitých informací a následný únik vás může stát i miliony korun, v horším případě bankrot.

Právě z těchto důvodů je jakékoliv nečekané vyzrazení citlivých údajů konkurenci velkým zásahem do běžného provozu firem. Pod tíhou konkurenčního vynesení důležitých informací o chodu, plánování a připravovaných inovací končí každým dnem desítky společností na celém světě nebo se jim v lepším případě propadají ceny akcií a tím i výdělky..

Ohnivzdorné a datové trezory

 • Ohnivzdorné trezory slouží jako dokonalý bezpečnostní prvek na ochranu cenností, hotovosti a především citlivých dokumentů. Ve většině případů jsou trezory nastaveny tak, aby odolaly požáru do maximální výše cca 1100°C po dobu 2 hodin. Pokud archivujete větší množství dokumentů, bude pro vás nejvhodnější typ v podobě trezorové skříně, díky níž získáte o svých dokumentech maximální přehled.

 • Datový trezor chrání veškeré uložené dokumenty za pomocí nejmodernější technologie a šifrováním dat. Tímto způsobem minimalizujete riziko zcizení a následné kompromitace. Nemusíte se obávat, že by šlo o nějaké sci-fi. Stejně tak, jako máte klíče od své kanceláře, dostanete i od svého trezorového počítače, kterým lze data odemknout.

 • Automaticky uzamykatelný systém – tento typ trezorů se dá předem naprogramovat na přesné časové rozpětí, kdy bude možné do trezoru vstoupit a následně se automaticky uzamkne. Trezor s časovým zámkem je vhodný tam, kam pro cennosti, dokumenty nebo hotovost jezdí bezpečnostní služba.

  Nechte si svůj trezor zazdít

  Pro navýšení bezpečnosti před odcizením celého trezoru se na trhu nacházejí společnosti s rozšířenými zednickými službami v podobě jejich obezdívky. Betonové zazdění s ocelovou výztuží se provádí v minimální šířce 10 cm. Trezor se tak stane součástí stěny, s níž bude dokonale lícovat. K zabetonování se používá vysokopevnostní beton.

  Jak dlouho zazdívání trezoru trvá

  Pokud se rozhodnete požádat specializovanou společnost na prodej a obezdívání trezorů přímo na místě určení, připravte se jen na menší zásah do provozuschopnosti své společnosti. Nejtěžším úkolem je vyhloubení odpovídajícího lůžka pro ukotvení trezoru. Následné zabetonování je otázkou na několik málo minut. Důležitý moment nastává po odchodu řemeslníků. Trezor budete muset nechat do úplného vyzrání betonu otevřený kvůli odvětrávání. Přesnější čas o době zrání vám vždy poskytne provádějící společnost dle typu použitého vysokopevnostního betonu.

  Aktuální trh nabízí celkem slušný výběr trezorů dle charakteristických vlastností, účelovosti nebo typu uzamykání. Poraďte se s odborníky. Tento článek by vás měl přimět k zamyšlení, jestli právě vy nejste podnikatelem, který na trezor úplně zapomněl.