• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

6 tipů, jak si napsat kvalitní poznámky

Sepisování poznámek jednoznačně vede k lepšímu přehledu a organizaci práce. Největší problém pak nastává, když se v nich po nějakém čase nevyznáte. Bez řádu a správného pojetí nebudou takové poznámky k ničemu. Ukážeme vám v šesti krocích, jak si takové poznámky vytvořit a dělat..

Nezapomeňte na barvu

Někteří lidé se uchylují k podtrhávání, ovšem z psychologického hlediska jsou na tom mnohem lépe barvy a odlišení textu zvýrazněním. Barvou od sebe jednoduše odlišíte jednotlivá témata a lépe se pak v zápiscích vyznáte. Dokonce si pak díky této odlišnosti lépe zapamatujete napsaný text a poznámky již nebudete potřebovat, maximálně k letmému nakouknutí.

Nezapomínejte na verzálky

Při psaní poznámek rozhodně nezapomínejte na používání verzálek - tedy změny stylu písma. Používejte velká písmena k názvům jednotlivých oddílů nebo k zapisování jmen. Text bude tak mnohem přehlednější a uspořádanější.Jakmile pak budete v poznámkách chtít najít určité jméno nebo název společnosti naleznete takový údaj celkem rychle.

Podtrhávání

I přes to, že používáte barvy a změnu stylu písma, občasné podtržení nepřijde vůbec nazmar. Tímto způsobem lze zvýraznit důležitá spojení a úseky v daných tématech.

Nezapomeňte na nadpisy

Jakýkoliv text bez oddělení podnadpisy se stane jednotvárným a nepřehledným pro pozdější použití. I přes to, že si pomůžete barvami, nestane se takový text vizuálně přívětivý. Nadpis vám vždy oddělí dané téma a celkově poznámky ucelí. Používejte různé velikosti písma. Pro hlavní nadpis volíme větší velikost a následně využíváme podnadpisy menší velikostí.

Nezapomeňte na poznámky

V každém textu si nechte místo na poznámky. Jedná se o prostor, kam vepisujete důležité informace, které s daným tématem sice tolik nesouvisí, ale jejich hodnota je rovněž důležitá. Je to dáno tím, že mnoho lidí při přednášce odbíhá od témat a právě pro tyto příležitosti zde máme místo určené k doplňujícím poznámkám. V případě, že si píšete poznámky na papír, nechte si ve spodní části listu volné místo pro zápis. Do těchto míst si pak veškeré vedlejší či doplňující informace vepisujte pro pozdější přehlednou kontrolu.

Nezapomeňte na vlastní poznámky

Svůj text si obohaťte vlastními poznámky. Je sice pěkné, že máte skvělý výtah z přednášky od úspěšného podnikatele, ale vždy se najdou pasáže, které lze zdokonalit nebo mírně poupravit. Takové poznámky si odlište barevně - nejlépe, když si je napíšete například obyčejnou tužkou. Poznámky jsou i v dnešní moderní době důležité. Vše je o sdílení a čerpání nových informací - právě z těchto důvodů se poznámky z našich životů nikdy nevytratí zvláště pak, pokud chcete vést úspěšný byznys jako váš přednášející.