• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

4 věci, bez kterých se jako provozovatel e-shopu neobejdete

Začít v dnešní době podnikat je otázkou několika málo minut a vyřízení pár důležitých formalit. Začít však na svém podnikání vydělávat je mnohem těžší, než by se na první pohled mohlo zdát. Spustit webový obsah a nabízet vámi vybrané zboží ať už z první ruky nebo jako překupník není nic složitého, ale pokud o vás nikdo neví, nikdo od vás nekoupí.

Virtuální hřiště je doslova napěchované konkurenceschopnými a zavedenými obchodníky, uspět v tomto světě je otázkou dodržován několika důležitých pravidel. Rozhodně nesmíte být pozadu a své nováčkovství brát jako nevýhodu. Poučte se z chyb ostatních a vytvořte neprůstřelný projekt, kterému nebude nic scházet.

Responzivní design

Sledujte, jak roste počet objednávek z mobilních zařízení a pokud ještě nemáte puštěnou responzivní verzi webu, tak to udělejte ještě dřív, než dočtete tento článek. Dnes úspěšný e-shop bez responzivního nastavení zkrátka nenaleznete. Responzivní šablona vám zajistí, aby se obsah webových stránek objevoval bez jakýchkoliv problémů i na tabletech nebo jakémkoliv jiném zařízení s odlišnou šířkou displeje. Texty tak budou mnohem lépe čitelné a tlačítka dobře viditelné. Veškeré obsahové informace ve správné velikosti, takže pohodlnému nákupu nic nebrání.

Kvalita obsahu

Asi v každém článku, který se týká rad pro webmastery se objeví tip ohledně kvalitního obsahu. Ať už máte názor na obsahovou strukturu jakýkoliv, tak si uvědomte, že právě on prodává. Bez kvalitního obsahu se vaše webová prezentace stane prázdnou nádobou s hezkou etiketou. Návštěvník neochutná, nenapije se a v lepším důsledku raději odejde, v tom horším vás ani nenajde. Kvalitní obsah je základem obsahového marketingu, bez kterého žádné návštěvníky nenalákáte. Vytvořte si prezentační tutoriály, kvalitní fotografie a seo popisky.

Zrychlujte výkon svých stránek

Nezapomeňte na výkon načítání webových stránek. Můžete mít sebelepší design, ten nejkvalitnější obsah, přehlednou prezentaci a výkon načítání vás doslova zabije. Pokud se webové stránky načítají příliš dlouho, zákazníci budou odcházet jako z dlouhé fronty na pivo. Rychlost načítání stránek je jednou z nejdůležitějších součástí SEO.

Registrace pohodlně

Registrovaný zákazník je pro vás velkou výhodou, jelikož od něho získáte relevantní informace k dalšímu citlivě nastavenému marketingu. Velkým problémem však je, že lidé neradi vyplňují registrační formuláře. Podle průzkumů je to jedna z nejotravnějších věcí, která se při nákupu zboží může objevit.

Registrací lze lákat na bonusový systém a další chuťovky z věrnostního programu. Pokud máte zajímavý plán, určitě zapracujte na registraci za pomocí jednoho kliku přes sociální sítě. Ze statistik vyplývá, že se počet registrovaných uživatelů díky této strategii rozrůstá mnohem více, než kdykoliv před tím. Nebuďte proto pozadu a zvolte si i vy tento moderní způsob získání klientů.