• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Pád Bitcoinu

Bitcoin překonává hranici 30 000 USD. Bitcoin překonává hranici 40 000 USD. Podobné zprávy jsme byli zvyklí v posledních dnech číst. Je potřeba si ale uvědomit, že bitcoin nemohl růst donekonečna. Proto také přišla korekce v podobě poklesu ceny za jeden bitcoin. Proč a co k tomu vedlo?

Nyní, 27.2.2021 se kurz pohybuje opět kolem 50 000 USD. Znamená to jen výkyv trhu, trend je stoupající.

Začalo se hodně prodávat

Když investoři, především ti menší, viděli, že bitcoin překonává jednu hranici za druhou, nechtělo se jim čekat. Zkrátka a dobře potřebovali rychle prodat bitcoiny tak, aby si zajistili co nejlepší prodejní cenu. Postupně se začali přidávat další a další investoři, což vedlo k tomu, že bitcoin prodávalo více a více lidí. Díky tomu začal kurz klesat. Pro někoho jasná indicie pro nákup dalších mincí.

Manipulace s cenou

Objevilo se zároveň mnoho komentářů, které tvrdí, že Tether společně s kryptoburzou opět ovlivňují cenu bitcoinu. To samozřejmě vedlo k tomu, že někteří investoři začali panikařit, aby se neopakovala minulost a začali se zbavovat svých mincí. Jedno s druhým pak vedlo k tomu, že bitcoin prakticky přes noc spadl o 10 000 USD. Vývoj kolem této situace samozřejmě sledujeme i nadále. Obavy z manipulací jsou ale poměrně časté i díky tomu, že trh stále hojně ovlivňují velryby.

Různá prohlášení

Zá pádem bitcoinu ale stojí také různá prohlášení, která se učinila. Za pokles tak mohou rozhodně i slova Janet Yellen, která vyjádřila velké obavy vůči bitcoinu. Konkrétně aby bitcoin nehrál roli v praní špinavých peněz. To trhem zahýbalo. Podobně pak trhem zahýbala také predikce Scorra Minerda, který prohlásil, že bitcoin může padnout klidně pod 20 00 USD. To opět vyvolalo paniku a překotné prodeje.

Závěrem

Bitcoin, resp. jeho kurz se samozřejmě neustále mění a vyvíjí. Byli jsme svědky velkého vzestupu a logické korekce. Věříme ale, že do budoucna bude bitcoin opět jen a jen růst. Proto si myslíme, že je v současné době ideální čas na to nějaké ty bitcoiny dokoupit, kurz se bude zase postupně zvedat a tentokráte se můžeme přiblížit klidně ke 100 000 USD.

Nyní, 27.2.2021 se kurz pohybuje opět kolem 50 000 USD. Znamená to jen výkyv trhu, trend je stoupající.