• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Jste bohatí? Máme dalších pět tipů, jak být více

Pokud se domníváte, že bohatí se od chudých odlišují pouze výpisem z bankovního konta, tak jste na omylu. Samozřejmě existují i výjimky a spousta jedinců, kterým bohatství spadlo přímo do klína, ale v drtivé většině jsou bohatí tvořeni zcela odlišně smýšlejícími lidmi. Právě víra v sebe sama je posunula na tenký led. Věřili si, že to dokážou a vybudují si stabilní podloží pro své nápady.

Ostatní v podobě zaměstnanců, vyhořelých živnostníků a nezaměstnaných postávají na břehu a jen přihlížejí, hledí na výsledky a pláčou nad tím, proč právě oni nejsou těmi bohatými. Nejsou, jelikož mají boty a brusle si nechtěli nazout, led byl pro ně příliš tenký a nevěřili si. Pro všechny, co již bruslí bez přidržování, máme skvělých 5 tipů, jak své bruslení ještě zdokonalit.

Peněz je pořád dost, jen si je vzít

Tak a dost už bylo metaforického přirovnání, podívejme se hned na první trik, jak se stát ještě bohatším. Bohatí lidé velice rádi investují do své budoucnosti. Hledají možnosti, jak své těžce vydělané peníze zhodnotit. Finanční prostředky na správných místech dokážou vytvořit další kapitál. Nejlepším finančními prostředky jsou však ekonomické zásoby jiných lidí. Financovat své sny z kapes druhých není až tak složité. Zámožní lidé neustále hledají dobré typy na zhodnocení svých peněz, jen je musíte náležitě nadchnout.

Příliš vysoké cíle? To je správná volba

Střední třída nemá své cíle nastavené příliš vysoko a proto není ani zklamána svými dosavadními úspěchy. Bez očekávání není ani snaha něco měnit. Bohatí lidé si své cíle nastavují v nadstandardním formátu. Mají rádi výzvy a jdou si tvrdě za svým. Máte své první úspěchy za sebou? Pokud ano, tak za žádných okolností nepolevujte a nastavte si další cíle. Bez tohoto hmatatelného záchytného bodu se váš úspěch zastaví na mrtvém bodě.

Vydělávání peněz je hra

Skutečně bohatí lidé mají byznys a své výdělky jako hru k ukájení svých vlastních choutek. Hrozně rádi vítězí, na druhou stranu se nebojí riskovat a prohrávat. Mnoho lidí se svého prvního úspěchu zaleknou a náhle přestanou riskovat. Bojí se, že o své peníze přijdou, začnou stagnovat a pomalu chudnout. Proč myslíte, že skutečně bohatí lidé chodí i přes své jmění stále do práce? Baví je to, baví je ten pocit vítězství a dalšího zisku finančních prostředků.

Peníze se stávají jejich spojencem

Bohatí lidé považují finanční prostředky za určitý tip spojenectví mezi vášní, chtíčem a nalezením lidu v duši. Peníze zkracují cestu k požadovaným věcem, je to nástroj k získání potřebného. Střední třída považuje peníze za nutné zlo, které je nutné vydělávat, aby bylo následně co odevzdávat. Tento začarovaný kruh nemá žádného východiska.

Rozhodně nemají strach

Strach v otázce investic a rozhodování neexistuje. Ve své podstatě nenaleznete žádný sebe bláznivější nápad, který by v současné době neměl šanci na úspěch. Každá věc si může nalézt svůj okruh fanoušků nebo masu lidí. Zapomeňte na svou vlastní komfortní zónu a přestaňte být pohodlní. Stát se milionářem není vůbec snadné a pohodlní lidé se k takovým penězům nikdy nedostanou.