• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Bez těchto 4 znalostí na burzu raději nechoďte

Investování na burze není jen o přelévání určitého toku finančních prostředků z jedné strany na druhou, ale o pochopení systému v jeho celistvosti. Začínající trader se v těchto vodách bez záchranného kruhu prostě neobejde, stačí jen chvilka nepozornosti nebo podlehnutí negativním emocím a rodinné až celoživotní úspory se mohou nenávratně rozplynout.

Riskování s binárními opcemi přináší naprosto stejné riziko, jako v kterékoliv jiné oblasti, kde svou hlavní roli sehrávají finance. Ještě před tím, než vkročíte za pomyslné dveře nejistých výdělků se zastavte a řádně si prověřte své vlastní schopnosti. Existuje hned několik znalostí, bez kterých se nedostanete dál než k rychlému finančnímu pádu. Připravili jsme pro vás 4 jednoduché rady týkajících se potřebných znalostí, jejichž potenciál si rozhodně nezapomeňte přibalit na tuto adrenalinem ověnčenou cestu.

Pravidelné čerpání cenných informací

První krok každého začínajícího investora by měl směřovat na stránky pražské burzy, kde se dají dohledat užitečné informace o fungování celého systému. Naučíte se zde zcela novým výrazům a navíc si dohledáte prestižní zpravodajské servery informující o aktuálním dění na burze. Žádná z důležitých informací tak nezůstane bez povšimnutí.

Tyto zpravodajské servery většinou nabízejí i brokerský účet, který si u nich lze otevřít. Teď se nebavíme o tradičních mainstreamových zprávách, ale o aktualitách a novinkách, za nimiž stojí servery bankovních institucí a investičních společností. Každý registrovaný klient pod zastřešením jejich brokerského účtu získá nad rámcové informace týkající se investičních doporučení.

Informace a zase informace

Ve své podstatě se veškeré investiční vědění točí okolo tzv. trojúhelníku, kde své posty zabírají likvidita, výnos a riziko. Naprosto ideální aktivum má velký výnos se zachováním nízkého rizika a možnosti vše přeměnit okamžitě v reálné peníze, což je vysoká likvidita. Ve skutečnosti za aktivem poskytující vyšší výnosy stojí i reálná hrozba vyšší rizikovosti.

Likvidita sice stojí trochu stranou těmto dvou vlastnostem investičního obchodu, ovšem každý obchodník jí musí ve svém tradu zohlednit. Likvidita je důležitá při určování správných investic. Není rozumné veškeré úspory dát na termínované vklady, kde budou po nějakou dobu zablokované.

Detailní průzkum skutečné hodnoty akcií

Bez znalostí se bude váš obchod vždy točit jen kolem náhodných vkladů a ještě náhodnějších výnosů. Kvalitní trader nehraje hru 50 na 50, ale vždy se snaží pomyslné misky vah přehoupnout na svou stranu a vydělávat například 65 ku 35 ve prospěch vítězných obchodů. Před nákupem akcií si danou společnost náležitě proklepněte a sežeňte si o nich co možná nejvíce informací.

Určitě se zajímejte, jestli vyplácí dividendu a v jakých termínech. Kromě toho je nutné vědět, jak pracovat s virtuálním systémem, aby se investice bezpečně zhodnocovala i ve vaší nepřítomnosti. Učte se rozumět všem funkcím, které vám broker v systému nabízí. Doporučujeme vám bez těchto znalostí ani nezačínat, raději se poohlédněte po Demo účtu.

Nejdříve studie - potom risk

Kvalitní broker vám ve svém systému poskytne možnost si vyzkoušet celé prostředí bez jakéhokoliv rizika skrze Demo účet. Určitě této volby využijte a osahejte si všechny možnosti, které daný systém nabízí. Před svou první investicí se pokuste nastudovat co nejvíce materiálů. Naučte se zacházet s penězi a určete si přesné množství finančních prostředků, o které jste ochotni v případě špatného odhadu přijít. Nikdy na žádné aktivum nevkládejte celoživotní úspory.