• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Tohle všechno dělají úspěšní před snídaní

Úspěšnost se nedá změřit ani naučit, úspěšným se musíte stát a v tomto stavu i vydržet. Je to o zásadách, rituálech a návycích, které ve vás dokážou rozdmýchat ty správné buňky a přinutit je k vyšší výkonnosti. Drtivá většina lidí vstává na čas a chodí spát pozdě v noci. Ihned po probuzení sáhnou po šálku kávy, někteří si zapálí svou první cigaretu. Následuje snídaně. Tyto činnosti mnohdy nezaberou více jak 15 minut. Pojďme se podívat, co všechno mají v momentě odložení vašeho talíře za sebou úspěšní podnikatelé.

Vstávají dříve

Úspěšní podnikatelé vstávají o několik hodin před ostrou pracovní dobou. Pokud si nastavili příchod do kanceláře v 7 ráno, již o 4 vstávají. Díky tomu si mohou udělat čas jen na sebe a pracovat na svém rozvoji, psychohygieně či si řádně uspořádat všechny rozpracované myšlenky z předcházejícího dne. Ze statistického hlediska vyplynulo, že více jak 90 % úspěšných podnikatelů vstává o čtvrté ranní.

Jdou si zacvičit

Ranní protažení pohybového aparátu i mimických svalů je důležitou součástí každodenní přípravy na náročný den. Běh či jóga pročistí mysl a zrelaxuje celé tělo. Pro všechny, co se při čtení těchto řádků začínají vymlouvat na nedostatek času máme skvělou radu, vstaňte o něco dříve - sice si zkrátíte spánek, ale ranní cvičení vás nabije pozitivní energií. Pravidelné cvičení se po několika týdnech projeví na mnohem rychlejším a efektivnějším myšlení - váš mozek bude výkonnější.

Meditace

Meditace je nepostradatelným atributem celkové psychohygieny. Ranní meditaci je při tom přisuzován největší síla. Ve večerních hodinách je tělo unavené a meditace by pouze přivodila hluboký spánek, odpolední meditace není možná z pracovních důvodů a okolí je celkově hlučnější, takže o ideálních podmínkách nemůže být řeč. Ráno se tak stává naprosto nejlepším okamžikem pro navýšení vnitřní energie, zopakujte si i vy svou mantru.

Provozují sex

Celá řada úspěšných podnikatelů se tu a tam svěřuje, že se po ranním cvičení či meditaci věnují své partnerce. Jde o ideální načasování, kdy je tělo skvěle uvolněné a připravené na vyplavení zbytků negací za současného nastartování myšlenkové produktivity. Sex redukuje stres, nastoluje uvolnění, protahuje svalstvo a spaluje kalorie. Rovněž vám senzačně rozpohybuje metabolismus. Neodsouvejte partnerské hrátky na noční hodiny, kdy je tělo unavené a věnujte se mu výhradně po ránu.

Dělají si seznam vděčnosti

Pokud ihned po ránu myslíte na negativní a nepříjemné věci, celý den si tuto chmurnou atmosféru zachová. Nalaďte si lepší vlnu a začněte si psát seznam vděčnosti. Usedněte ihned ke stolu a sepište si seznam věcí, za které jste ve svém životě vděční. Tento seznam si pak každý den ráno přečtěte a k jednotlivým bodům se přeneste za pomocí své myšlenky. Vyvolá to ve vás správné pocity, které se vyplní i váš osobní život. Proč myslíte, že se tolik lidí na ulicích mračí a v této strnulé grimase zůstávají převážnou část dne - nemají totiž svůj seznam vděčnosti.