• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Tyhle zlozvyky zpomalují váš úspěch

Na malý moment se zastavte a uchopte své schopnosti pevně do rukou. Je třeba si ujasnit, že návštěva seminářů, placených kurzů a kopírování návyků úspěšných vás ještě nevynese do první ligy mezi elitu. Stejně tak vám nepomohou ani rady od těch nejzasvěcenějších. Dokud nepochopíte, že kromě přijímání nových návyků se musíte postupně zbavovat i těch špatných, nikam se vaše kariéra neposune. Podívejme se na ty nejčastější zlozvyky, které vám podkopávají vyšlapanou cestičku směřující ke zdárnější budoucnosti.

 

Ranní rituály

Úspěšní lidé ctí určité zásady pravidelně se opakujících rituálů. Při hledání optimální rovnováhy mezi dobrým a špatným návykem nemusíte chodit pro odpověď příliš daleko. Pokud si po ránu ničíte zdraví cigaretou nebo se do pěti minut od probuzení věnujete práci, je zde něco velmi špatně. Pro fungující kariéru je třeba disponovat fungujícím mozkem a ten se vyžaduje vaši pečlivé pozornosti. Zapomeňte na práci a jasně si vymezte dobu, kdy pro vás práce startuje. Nejlépe minimálně hodinu od probuzení a to i za předpokladu, že si přivstanete. Celou první hodinu věnujte svému tělu. Zaběhejte si, meditujte, poslouchejte příjemnou hudbu nebo i jen zacvičte. Vaše mysl se výrazněji pročistí.

Sociální sítě vyměňte za hudbu

Úspěšní lidé se nenechají rozptylovat. Kolem sedmé zasednou ke své práci a kolem oběda jí mají hotovou. Divíte se, jak je to možné? Věnují se totiž výhradně své práci a všechny nástrahy virtuálního života nechají za dveřmi. Kolikrát jste se vy odklonili od své práce jen z toho důvodu, že vám pípnul messenger nebo jste se podívali na zajímavé video. Možná vám to přijde jako zanedbatelný zlomek času, nemusíme však dvakrát připomínat, že u počítače utíká mnohem rychleji.

Z Facebooku přeskočíte na Yotube, pak se vrátíte a písnete koment. Vyzkoušejte si pracovat bez jakéhokoliv rušení a odklonů od původně vytyčeného cíle a sami uvidíte, o kolik práce uděláte více. Pusťte si namísto videa hudbu, která prokazatelně zlepšuje soustředěnost.

Nezapomínejte na jídlo

Velká část podnikatelů jsou pod takovým tlakem, že se nestíhají ani najíst či napít. O obědu hovoří jako o ztrátě času, který by mohli využít smysluplněji. Kvalitní potraviny v pravidelném přísunu jsou mnohem důležitější, než si myslíte. Mozek se vyžaduje řádné výživy. Zaměřte se na zeleninové saláty, čerstvě vylisované zeleninové a ovocné šťávy či na kvalitní oleje, jako je olej lněný nebo řepkový. Jídlo neopomíjejte, ale zároveň si ho nenechte vozit z oblíbených fastfoodu.

Stop negativní energii

Snažte se vytvořit kolem sebe neproniknutelnou zónu pro všechny negativní energie. Zaměřujte se výhradně na svůj byznys a na pozitivní zprávy. Nesledujte pravidelnou večerní relaci televizních novin, nečtěte zpravodajské výtisky a obklopujte se pouze úspěšnými a pozitivně naladěnými lidmi. Jen za těchto předpokladů vaše pomyslná hvězda bude stoupat stále výše.