• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

nové kryptoměny

Spousta lidí vnímá Bitcoin jako synonymum pro kryptoměnu, skutečnost je ale jiná. Na trhu jsou stovky kryptoměn a nové stále přibývají. Jaké z těch, které vznikly během uplynulého roku, si zaslouží vaši pozornost?

Čím známější kryptoměna je, tím nákladnější je její nákup. I mezi těmi méně známými se však dají najít takové, co mají potenciál.

SureRemit (RMT)

Abyste pochopili plný význam této kryptoměny, bylo by dobré vysvětlit si význam slovíčka „remit“. Je důležité zejména pro rozvojové země. Tamní občané často vyjíždí žít a pracovat do cizích zemí, aby mohli posílat peníze své rodině. Těmto penězům se říká remit. Většinou peníze posílají přes prostředníky, kteří si berou vysoké provize. SureRemit to chce změnit s poplatky činícími pouhá 2 % z částky. Zároveň mají tvůrci projektu v plánu zajistit, aby se kryptoměnou RMT dalo platit v obchodech s potravinami, lékárnách apod.

Scorum (SCR)

Největší šanci na úspěch mají kryptoměny, za nimiž stojí něco víc než jen peníze. V tomto případě jde o sport. Zajímá vás nějaký sport? Pomáhejte vytvářet obsah a získávejte za to kryptoměnu. Rádi sport sledujete a sázíte na něj? Pak pro vás komunita kolem SCR bude rájem. Očekává se, že SCR poroste.

Ravencoin (RVN)

Hlavní síla této kryptoměny spočívá v tom, že za projektem nestojí žádný CEO. Veškerá síla je sdílena mezi vývojáři a uživateli. Vlastníci této měny hlasují o důležitých otázkách a dostávají dividendy. Konečně měna, která je doopravdy decentralizovaná!

Basic Attention Token (BAT)

Že jsou kryptoměny dobrou investicí, dokazuje i Brendan Eich, spoluzakladatel Mozilla Firefox a JavaScriptu. Právě on založil kryptoměnu BAT. Dá se používat v novém prohlížeči Brave Browser, který mimochodem automaticky blokuje reklamu. Přes tento prohlížeč lze pomocí BAT nakupovat nebo podporovat své oblíbené tvůrce obsahu. Prý by jednoho dne mohl být implementován i v Chromu nebo Firefoxu s cílem kompenzovat ztráty tvůrcům, kteří jsou omezeni AdBlockem.

Xaurum (XAUR)

Xaurum je první světová kryptoměna, která je založená na zlatě. Svou hodnotu odvíjí od rostoucího množství zlata vlastněného Xaurum Commonwealth uloženého v Turecku. Zájemci mohou měnit XAUR měnu za zlato.