• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Nástěnka - pomuže vám utříbit a seřadit myšlenky

Každý z nás má nějaké své sny, přání, vize a cíle. Bohužel jen hrstička lidí ale dokáže svoje sny přeměnit v realitu. A to je obrovská škoda. Možná i vy patříte k lidem, kteří sice dokážou snít a své sny vybarvovat těmi nejvýraznějšími odstíny, ale bohužel pořád zůstáváte jen u toho snění. Nedokážete se pohnout z místa, udělat byť jeden jediný krok vpřed. A možná je to právě kvůli tomu, že vám chybí motivace.

Kdekdo by možná tvrdil, že motivace je jen prázdné slovo. Neměl by však pravdu. Motivace je naopak obrovskou hnací silou, která nás dokáže zásobovat impulsy potřebnými k tomu, abychom nestagnovali na jednom místě a naopak šli neustále kupředu.

Ať už po malých krůčkách nebo velkých skocích. Proto vůbec není na škodu, když budete mít svou motivaci pořád před sebou, budete se na ni moci dívat a jít si za svými sny. Pojďme si tedy říci, co je nástěnka vizí a cílů a jak si ji můžete vyrobit!

Nástěnka vizí a cílů

Anglicky se jí říká vision board, u nás pěkně česky nástěnka vizí. Můžete si ji představit jako svou vlastní mapu snů. Vision board totiž může mít jakoukoli podobu a je více než pravděpodobné, že se bude lišit kus od kusu, člověk od člověka.

Jednoduše řečeno je to nástěnka plná obrázků, fotografií, motivačních nápisů a výroků. A k čemu slouží? Jednoduše jako motivace každého z nás. Je totiž dokázáno, že pokud před sebou budete mít své sny a cíle neustále, dojdeme k nim mnohem snadněji a především mnohem rychleji. A to stojí za pokus, co myslíte?

Jak si vyrobit nástěnku vizí a cílů

Teď už se dostáváme k té příjemnější části, kde si na své přijdou všechny kreativní dušičky. Společně si teď v několika stručných bodech prozradíme, jak si takovou nástěnku vyrobit, co by na ní nesmělo chybět a na co si dát pozor.

Plány na papíře

Hned na začátku si ujasněte, čeho chcete ve svém životě dosáhnout. Napište si, jaká práce je vaší vysněnou, jaké byste chtěli mít vzdělání, v jakém domě bystě chtěli bydlet, v jakém autě jezdit, kolik si přejete mít dětí, jaké lidi chcete mít kolem sebe, jaká místa si přejete navštívit. Až budete mít seznam hotový, pusťte se do dalšího kroku.

Fotky, obrázky, výstřižky

Nedílnou součástí každé nástěnky jsou obrázky, fotografie, výstřižky a koláže. I tyhle maličkosti totiž dělají nástěnku každého z nás výjimečnou a odlišnou od těch ostatních. Můžete si na nástěnku připnout fotografii dětí nebo celé rodiny, kamarádů, vystřihněte si obrázky vysněného auta, domu nebo místa, na které byste se chtěli podívat. Vystřihnout si můžete i výroky nebo citáty, které vás zaujaly a které vás vystihují.

Lepte, tvořte, malujte

Jakmile budete mít po ruce i obrázky a fotky, pusťte se do samotného tvoření. Pokladem vaší nástěnky může být kartonová deska nebo i klasická korková nástěnka, kterou sežehne prakticky v kterémkoli papírnictví. Začnete lepit, připichovat fotografie, malovat, psát – teď je ten správný čas popustit uzdu fantazii. Jakmile budete s nástěnkou hotovi, umístěte ji na místo, kde na ni pěkně uvidíte a kde jí budete mít neustále na očích.