• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

4 zaručené tipy jak se stát produktivnějším

Úspěšná cesta k bohatství skrze podnikání je náročnou výpravou do vlastního nitra, odkud je zapotřebí vytáhnout ty nejlepší výkony. Každodenní rutina se může lehce přehoupnout do nepříjemné frustrace. Byznys není jen o finančním toku v rámci profitu, ale i o náročných jednáních, odpovídání na maily, telefonování, dohadování se s dodavateli na lepších podmínkách, vystavování faktur. K těto úkonům je zapotřebí dostatek energie, poradíme vám, jak svou produktivity zvýšit v jednoduchých pěti krocích.

Přání vysokých příjmů je úzce spojeno s vyšší produktivitou. Bez ní se vaše výsledky nestanou nikdy lepšímy, než průměrnou odezvou běžného podnikatele. Jamile po pár hodinách v práci odkláníte pozornost k nedůležitým činnostem či snad začnete pociťovat docházející síly a společně s tím i soustředěnost, je nejvyšší čas zatáhnout za ruční brzdu. Je lepší přehodnotit situaci a nalézt ve svém životní stylu ztracenou vzpruhu a chuť dělat věci rychle a zároveň efektivně. Jen tak budete na svou konkurenci ohížet přes rameno, nenechejte je vás dostihnout. Možná vás překvapí jednoduchost našich rad, které vám produktivitu zaručeně vrátí.

Klíčovým atributem je správné stravování

Přirovnejme si lidský organismus k automobilu. Pokud o něj nebudete řádně pečovat a doplňovat do něj substance zajišťující optimální chod, přestane fungovat. Vůz rovněž vyžaduje kvalitní pohonné hmoty, olej a pravidelnou údržbu s očistou. Jen tak vám poskytne odpovídající výsledky. Produktivita se dá tedy zvýšit správným sestavením životosprávy, která je jasným ukazatelem celkové vitality každého čověka zvlášť.

  1. Automobil potřebuje ke své jízdě naftu, člověk glukózu. Bez tété substance by se lidský organismus nedostal dále, než k totálnímu kolapsu. Je však důležité, jakou glukózu a v jaké formě jí do sebe dostat. Klasická kávička se třemi kostky cukru a koblihou ve vás vyvolá glukózový šok. Energie se objeví okamžitě po zhltnutí, bohužel jen na několik desítek minut a pak by to chtělo koblihu další. Jde o nepříznivé obelhávání, které je zdlouhodobého hlediska riskantní především po zdravotní stránce. Pro mozek je nejlepší metoda skrze postupné uvolňování například z ovesných vloček nebo ovocného salátu. Zaměřujte se raději na přírodní produkty.

  2. Nastavte si ve svém stravování pravidelnost. Tělo má rádo opakující se rituály navíc, když jde o příjem energie. Soustavné doplňování paliva za pomocí uměle vytvořeného plastikového jídla je rychlou cestou do pekel. Přesně si rozvrhněte čas na svačinky, hlavní jídlo i poslední sousto dne. Energii dodávejte spíše rovnoměrně, než nárazově.

  3. Za žádných okolností se neschylujte k obžérství. Přeplněný žaludek je největším nepřítelem hledané produktivity. Snažte se jíst pozvolna a jednotlivé sousta dobře pokousejte. Pokud se proěníte v hltací stroj, dostaví se pocit naplnění až ve chvíli, kdy sníte celý oběd i s přídavkem. Vyzkoušejte jíst pomalu a sami uvidíte, že se pocit nasycení projeví mnohem dříve, než zvládnete celý talíř.

  4. K navýšení produktivity postačí i tak obyčejná věc, jako je předělání systému uskladnění potravin v lednici. Do popředí si dejte zdravější proviant a do zadních pozic vše ostatní. Je dokázáno, že to co člověk po otevření lednice uvidí jako první, většinou položí na talíř. Tento užitečný trik je skvělou pomůckou, jak se pokusit žít zdravěji. Poskytněte svému mozku a celému tělu tu nejlepší výživu a ono se vám odvděčí navýšenou produtivitou. Vaše mysl bude jasnější a na případné komplikace bude reagovat lépe, rychleji a efektivněji.