• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

4 pilíře v Bitcoinové kultuře

Online podnikání není jen o založení internetového obchodu s libovolným produktem nebo službou, ale o celé plejádě rozličných možností. Někdo se vydá na dráhu úspěšného vývojáře a ti další usednou za virtuální pero ke svým marketingovým PR článkům. Velkým lákadlem jsou burzovní trhy nebo dokonce obchod s kryptoměnou. Nejznámější kryptoměnou současnosti je bezesporu BitCoin. Ten, kdo vůbec netuší, co se za tímto slovem skrývá, dost možná objeví prozatím neprobádaný a mimořádně lákavý prostor k vytvoření úspěšného otisku.

Hodnota kryptoměn pozvolna narůstá, což poukazuje na rostoucí popularitu a nic nenasvědčuje tomu, že by se v dohledné době mělo cokoliv měnit. Nejvyšší podíl ze současného 400 milionového koláče má právě Bitcoin. Není tedy divu, že se pro investory z celého světa stává nejatraktivnější volbou. Bitcoin není na virtuální scéně žádným novým hráčem, naopak se po vzoru jeho růstu snaží uvést i další nově vzniklé kryptoměny. Ptáte se, proč by se mělo vyplatit investovat do virtuální měny? Máme hned čtyři přímočaré odpovědi.

Je v tom budoucnost

Kryptoměna je ze současného hlediska nejmodernějším nástrojem a možným ukazatelem k poukázání cesty z klasického peněžního systému. Nezávisle na hrubém domácím produktu a vlivu jednotlivých státních aglomerací si žije vlastním životem - a to je největší výhoda Bitcoinu. Centrální bankou v pomyslném pojetí je Blockchain - distribuovaná databáze bez jakéhokoliv zásahu lidského faktoru a možnosti se stát obětí útoku.

Datové centrum Bitcoinu nemá své pevné místo a je uloženo v milionech počítačů obyčejných lidí po celém světě. Blockchain je tedy spíše takovým sdíleným tržištěm a o sdílení je a nadále i bude aktuální společnost. Sdílíme vozy, půjčky, bydlení a každým rokem se objevují další a další služby určené výhradně ke sdílení. Bitcoin jde tedy po té nejlépe vyšlapané cestě vedoucí k úspěchu.

Riziko je zde vždy, ale

Hodnota Bitcoinu se každoročně zvyšuje, neznamená to však, že by se investice mohla vsunout pod garanční jistoty. Riziko je ukryté v každém investičním segmentu - oblast kryptoměn nevyjímaje. Investované peníze jsou pořád jen investicí, takže i zde se dá o vše přijít. Nikdo vám s ohledem na vývoj trhu nedokáže nic zaručit, jelikož se jedná výhradně o spekulativní formát obchodu, kdy vkládáte peníze na předpoklad. V porovnání s ostatními komoditami a měnami je však Bitcoin nejvýnosnější.

Bitcoin musíte pochopit

Nepodceňujte přípravu a než se pustíte do prvních objemných investic, nastudujte si o této kryptoměně všechny dostupné informace. Internet je doslova zahlcený bezpočtem informativně laděných článků přímo od nadšenců a zkušených matadorů. Nejlepší volbou načerpání potřebných vědomostí je pak návštěva odborného semináře. Dokonce se lze zapsat do uceleného kurzu a získat tak veškeré podklady pro úspěšné investování. Například portál altclub.com shlukuje všechny návody a kurzy jak pro nováčky, tak i pokročilé. Všechny poznatky vycházejí z řad zkušených a zároveň prověřených investorů. Ze současného hlediska se jedná o neaktualizovanější portál poodkrývající nejčerstvější trendy.

Jak si vybrat pravý Bitcoin kurz

Na výše uvedeném portálu AltClub jsou v nabídce hned dva Bitcoin kurzy s odlišným povahovým rysem. První se zaměřuje na úplně začátky a celkové pochopení základních kamenů. Kurz pro začátečníky vás provede nejpodstatnějšími oblastmi a pochopitelnou formou vysvětlí vše důležité. Je určený všem, co o Bitcoinu slyší úplně poprvé.

Druhý kurz je naopak směřován na pokročilejší skupinu investorů a poukazuje i na další kryptoměny, vnáší světlo do principu arbitráže a pákového obchodování. V neposlední řadě pak investory učí rozpoznávat předpokládaný vývoj hodnoty kryptoměn.