• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Vyžaduje SEO hodně času?

Rovnou se zbavme představy, že si sednete ke svým stránkám, dvacet minut je optimalizujete a potom je na rok vystaráno. Něco takového nestihnete ani za dvacet hodin. Těch totiž bude o mnoho víc. Může jich ovšem být i méně než dvacet. Záleží na tom, kolik peněz hodláte do SEO investovat.

Počáteční SEO - optimalizace stránek

Představme si, že zakládáme úplně nový projekt. Zaměřme se čistě na to, jaký čas strávíte jen upravováním optimalizace pro vyhledávače. Napřed je třeba vytvořit webovou stránku, zatím jen s několika podstránkami. Základní šablona je sice hotová, napřed však její provedení zkontrolujte v rozdílném prohlížeči a na mobilním telefonu. Na jiném rozhraní nemusí fungovat dobře, za což je první penalizace od algoritmů. Dále je třeba stránky vyplnit originálním obsahem. Budete si vše psát sami? Než si napíšete několik článků a popisků, deset hodin zmizí, ani sami nebudete vědět jak. Když si budete s obsahem trochu hrát, bude strávená doba tak třikrát delší.

Pokračování

Jako další bod si vytyčte linkbuilding. Na svou stránku začnete získávat odkazy z jiných webů. To povede hned ke dvěma efektům, které zvýší SEO. Za prvé se zvýší počet návštěvníků a za druhé získáte vyšší pozici ve vyhledávači díky odkazům ze stránek s vysokým S-Rankem. Ten vám pomůže šplhat v pozicích vyhledávačů vzhůru. Ostatním webům je třeba nabídnout kvalitní obsah, nějakou protislužbu nebo peníze. Počítejte však s tím, že další desítky hodin zmizí v nenávratnu.

Udržování

Přeskočme teď o několik kroků dopředu. SEO pro vyhledávače jste zvládli skvěle. Pokud ovšem teď celou optimalizaci na rok odložíte, můžete ji za měsíc dělat znovu. Pozice se musí udržovat, je nutné stránky pravidelně aktualizovat, získávat nové odkazy, mít slušnou návštěvnost. Přesný souhrnný čas je nemožné odhadnout, jde však o opravdu ohromné množství práce. Dobře si rozmyslete, než se do ní pustíte!