• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Domácí kancelář

Práce z domova se stává stále rozšířenějším fenoménem dnešní doby. Díky moderním technologiím a digitalizaci se na pracovním trhu objevily úplně nové profese. Určité zastoupení tohoto segmentu pak tvoří pracovní náplně, které známe z klasického profesního života.

Nezáleží na tom, zda chcete prorazit jako webmaster, obchodník na burze, lektor nebo účetní, ale zda máte odpovídající podmínky k práci. Práce z domova je pro nezasvěcené velmi lákavým symbolem naprosté svobody. Flexibilní pracovní doba nám přece dává skvělou možnost, jak si lépe rozvrhnout denní harmonogram, vzít si volno kdykoliv je třeba nebo si odskočit s kamarády za zábavou bez nutnosti se dotazovat vedoucího směny.

Proč tedy vůbec řešit kancelář, když to v pohodě zvládnete ze svého gauče nebo kuchyně?

Proč si kancelář zařizovat?

Práce z domova si žádá obrovskou disciplínu a sebekázeň. Je třeba se vyvarovat rušivých podnětů z běžného chodu domácnosti, být co nejdále od televize, herní konzole, telefonu, spolubydlících, lednice nebo zvonku. Pro kancelář si proto zvolte samostatnou místnost, která se dá uzamknout.

Dobře zařízená kancelář ve vás probudí kreativitu a urychlí tempo vyřizování pracovních zakázek. V tomto článku si povíme, jakým způsobem si kancelář v domácích podmínkách zařídit a které věci by v ní za žádných okolností neměly chybět.

Nejlepší místo

Samostatný neprůchozí pokoj je pro tento účel nejlepším řešením, ovšem každý ho nemá. V menším bytě je pak celá situace o to složitější. Pokuste se o vytvoření odděleného místa s pomocí závěsů a pokud vám nevadí pracovat s hudbou ve sluchátkách, máte to v kapse. Další skvělý prostor se nachází ve sklepení. Taková čistá, vymalovaná kóje s hezkým stolem je pro zřízení kanceláře v domácích podmínkách naprosto perfektní.

Pracovní stůl

Pro oči je nejzdravější denní světlo, proto se stůl snažte dát co nejblíže k oknu. Pomoci mohou i kvalitní stolní lampy nebo stropní osvětlení. Stůl si nastavte tak, aby se před vámi nacházely dveře a vaše záda byla nasměrovaná ke stěně. Anonymita a soukromí zvyšuje produktivitu.

Židle z jídelního setu? Ne!

Židle od kuchyňského stolu není uzpůsobena k dlouhodobému sezení. Sáhněte do své kapsy a investujte do kvalitní kancelářské židle, která ve vás probudí pocit důstojnosti a navíc se postará o zdravé držení těla. Měly by disponovat opěrkou hlavy, rukou a být dostatečně měkká. Ideální volbou se pak stávají polohovatelné modely.

Techniku si dejte do kanceláře

Kancelář si vybavte veškerou technikou, kterou budete k výkonu svého podnikání potřebovat. Ať už jde jen o pouhé USB disky, notebook nebo tiskárnu, mějte vše při ruce. Vytvořte si multifunkční zázemí a neodbíhejte zbytečně do obývacího pokoje pro čerstvě vytištěné dokumenty.

Povolená dekorace

Dekorace je samozřejmě povolená, ale v rámci pracovní atmosféry. Plakáty nahých slečen nebo suvenýry z dovolené si raději odpusťte a dejte přednost něčemu méně rušivému. Skvělou volbou jsou rostliny, které šedavému nádechu kancelářských stěn dodají trochu života a celkově vaší pracovnu zútulní. Kromě toho se postarají o výměnu vzduchu, jelikož fungují jako přírodní filtr nečistot.

Kancelářské doplňky

Vytvořte si dostatečnou zásobu všech potřebných doplňků, ať nemusíte od načaté práce zbytečně odbíhat. Věnujte však pozornost jen takovým předmětům, které skutečně potřebujete a dle toho si rozvrhněte schématickou strukturu poliček, regálů a úložného prostoru.