• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Lidé nezbohatnou náhodou, tady je návod, jak to dělají. Jako finanční poradce jsem občas záviděla některým klientům. Ne pro jejich bohatství, ale proto, že byli disciplinovaní a rozhodnuti dělat správné věci, které jim umožnily, hromadit bohatství a v mnoha případech odejít do předčasného důchodu. Navzdory mým znalostem jsem se, jako spousta lidí, někdy snažila nedělat špatné věci, které činí zbohatnutí natož odchod do důchodu vůbec, vzdušným zámkem.

Finančně zodpovědní a úspěšní lidé nebudují své bohatství náhodou - nebo přes noc. Zbohatnutí potřebuje silnou vůli a dlouhodobou vizi. Musíte být schopni, mít na očích cenu finanční svobody, být ochotni obětovat svá současná přání v zájmu vaší budoucnosti a rozvíjet dobré návyky, jak vyhrát. Zde je 10 návyků, které můžete začít uvádět do praxe hned teď.

Začněte brzy

Jak říká staré přísloví: Ranní ptáče dál doskáče… nebo, v tomto případě, se dostává do důchodu ve velkém stylu. Čím dříve necháte své peníze pracovat, tím více času mají pro svůj růst. Vydělávat výplatu, ať jste osoba samostatně výdělečně činná, nebo pracujete pro společnost, znamená příležitost přispět k IRA, což umožní získat ASAP. Máte-li to štěstí, že máte práci u firmy, která nabízí odpovídající příspěvek k jejich penzijnímu plánu, je třeba, dát tomu prioritu v plánu, jakmile je to možné. To může být ten rozdíl mezi předčasným odchodem do důchodu a žádným důchodem.

Přemýšlejte o tom: Pokud jste investoval 10.000 dolarů a nechal je růst 40 let za předpokladu, že průměrný výnos za rok je 8%, měli byste skončit s více než 217.000 dolary. Ale pokud jste čekali 10 roků a investovali 20.000 dolarů – tedy dvakrát tolik - skončíte jen s  200.000 dolary.

Ať už je vaše situace jakákoliv, ukládání a investování peněz dnes je lepší než čekat až do zítřka. Začněte hned.

Automatizujte

Můžete být svým vlastním nejhorším nepřítelem, pokud jde o finanční úspěch. Je až příliš snadné odkládat a zanedbávat to, co je třeba udělat, a mezitím podlehnout pokušení a utrácet víc, než jste měl. Je to ideální recept pro nezbohatnutí.

Nejlepší způsob, jak se chránit sám před sebou, je automatizovat své úspory. To znamená nastavení opakovaného převodu pravidelně ze svého běžného účtu na spořicí a investiční účty (nebo nastavení automatické srážky z vaší výplaty do zaměstnavatelem sponzorovaného penzijního plánu). Tímto způsobem, se přinutíte zabránit špatným finančním návykům a zachránit to, co byste pravděpodobně jinak utratil. Pokud jste tak ještě neučinili, vyčleňte si na to 15 nyní minut na vašem kalendáři. Ne později, teď. Vaše bohaté budoucí já vám poděkuje.

Maximalizujte příspěvky

Pokud jde o příspěvky k důchodovému účtu, pravděpodobně jste si řekl, že začnete v malém a pokusíte se zvýšit částku nejméně o 1% každý rok, dokud nedosáhnete maxima. Pokud jste vše odkládali, pak ano, dokonce i malý počáteční příspěvek je lepší než nic. Problém je v tom, že malé úsilí může vést k malým výsledkům. Pokud chcete být bohatí, musíte uložit tolik, kolik opravdu myslíte. A to znamená, přispívat maximální částku, kterou vám dovoluje váš rozpočet (a přinejmenším tolik kolik váš zaměstnavatel předpokládá).

To platí zejména, pokud jste začínal v životě šetřit později a potřebujete to dohnat. Můžete se obávat, že maximalizování vašich příspěvků příliš pevně omezí vaše výdaje, ale je snazší navyknout si utrácet méně, pokud nemáte potřebu v první řadě peníze utrácet. Je mnohem těžší, stále více osekávat svůj rozpočet rok co rok, abyste se přizpůsobil zvýšení příspěvků.

Nikdy nepřevádějte zůstatky kreditní karty

Krátkodobá, vysoce úročená půjčka je jednou z největších hrozeb pro vaši finanční svobodu. Může vás vážně ohrozit, stojí vás tisíce na zbytečných poplatcích a úrocích - a zabraňuje vám více šetřit. Pokud jste někdy chtěli být bohatí, musíte překonat špatný zvyk převádění salda kreditní karty, spolu s minimální mentalitou platby.

Místo toho se musíte naučit, jak používat úvěr moudře, spíše jako berlu, a zavázat se splácet své zůstatky v plné výši každý měsíc. Držitelé Inteligentních kreditních karet znají a praktikují triky pro maximalizaci odměny, body, slevy a měsíční cash flow ( tok peněz), aniž by jim přerostly přes hlavu. Samozřejmě, žití v rámci svých prostředků je klíčem k vašemu úspěchu.

Žije jako byste byl chudý

Už jste někdy potkali někoho, kdo je nenáročný a skromný a pak byli překvapeni, když jste později zjistili, že se skutečně válí v balíku? Měla jsem staršího klienta, který jakoby uvízl v roce 1983: nosil ošklivé hnědé obleky a běžecké boty, řídil beat-up Baby Blue Volvo kombi a bydlel stále ve skromném domě, který koupil před 40 lety. Ukázalo se však, že tento muž byl velmi úspěšný podnikatel a multimilionář - a ještě bohatší, díky jeho skromným návykům.

Milionáři jsou všude kolem nás, a mnozí z nich pravděpodobně nebudou ti, o nichž si to budete myslet. Je to proto, že chytře žijí pod své prostředky a šetří své peníze, místo aby se předváděli. Samozřejmě, že je snadné žít pod své prostředky, když máte miliony, ale i v případě, že máte teď mnohem méně, zvykněte si na myšlenku, že vydávat minimálně teď vám pomůže mít mnohem více později. Trik je v přijetí mentality "méně je více" a vydržet s ní, i když růst vašich příjmů a čistého zisku je v budoucnu.

Vyhněte se pokušení

Pokušení žít "na velké noze" a nad poměry je všude kolem nás: TV, časopisy, přátelé, rodina, kolegové, " Jonesové." Je téměř nemožné se vyhnout tlaku utrácet, utrácet a pak utrácet ještě víc. Problém je, že přečerpání často vede k hromadění dluhů, a dlouhodobé finanční nejistotě.

Přinuťte se vyhnout negativním finančním vlivům co nejvíce. To znamená absťák: vyhnout se nákupním centrům, odhlásit se ze všech těch maloobchodní e-mailů a nepřihlásit se na nové a říkat "ne" na pozvánky, které vás budou něco stát.

Potom nahraďte tato pokušení věcmi, které vás motivují.

Orientujte se na výsledek

Mladí zaměstnanci někdy narazí na úskalí ve svých vztazích se svými kancelářskými poradci, ale existují způsoby, jak vztah zachránit.

Cíle nás inspirují, motivují nás a dávají nám záměr. Mnozí z nás mají společné cíle, splácení dluhu, koupi domu a odchod do důchodu v určitém věku. Možná máte jiný cíl - start vlastního podnikání nebo koupi druhého domova. Bohužel jsou tyto cíle snadno zastíněné každodenním životním stresem a až příliš často zapomenuté a opomíjené. Jsou-li cíle jen prchavé myšlenky ve vaší mysli, ztrácejí svůj význam a vliv na vaše chování. To vede ke špatným finančním návykům, a váš sen stát se bohatými zůstane jen snem.

Abyste jej uskutečnil, soustřeďte se na své cíle a vyčleňte si čas na přemýšlení o nich, dejte jim prioritu a přiřaďte každému z nich cílovou částku ukládání, pokud je to možné. Pak byste si měli vaše cíle zobrazit v místech, kde si je můžete připomenout, což vás udrží zodpovědným a pomůže vám zůstat na cestě k nim.

Vzdělávejte se

Úspěšní investoři mají čas studovat klíčové finanční koncepty, naučit se co dělat a co nedělat, a držet krok se současnými trendy. Využívají příležitostí posílit a rozšířit své znalosti a vystavují se denně finančním informacím. Vezměte si z nich příklad a přihlaste se do The Wall Street Journal NWS, -0,36%, sledujte CNBC CMCSA, -0,02%, vyzvedněte Fortune TIME, + 0,30% namísto drbů v časopisech a postupujte podle finančních odborníků na Twitteru TWTR, -0,03% , Staňte se oddaným studentem financí, a můžete zvládnout vědu zbohatnutí.

Pozor ale, abyste se nezničili a postupujte pouze podle doporučení z důvěryhodných zdrojů, abyste nepadli za oběť progresivní paralýze nebo nevhodné a potenciálně nebezpečné investici.

Diverzifikujte své portfolio

Úspěšní investoři také vědí, že nemají dávat všechna svá vejce (peníze) do jednoho košíku, - nebo dvou košů, když na to přijde. Šíří své bohatství v celé řadě investic, od akcií, podílových fondů, ETF a dluhopisů, po reality, sběratelské předměty a starty. Diverzifikované portfolio znamená, že můžete potenciálně využít více zdrojů růstu a ochránit se před finančním krachem, pokud jedna z vašich investic vybouchne.

Snadný způsob, jak dosáhnout diverzifikace je investovat do fondu alokace aktiv, jako je fond cílového data nebo fond "životní strategie", který je založen na toleranci rizik. A pokud nemáte prostředky na nákup celé nemovitosti, můžete si zkusit investovat do podílových fondů nemovitostí, ETFs či investičních trustů (REIT), což může dokonce v některých případech nabídnout stabilní příjmy. Přečtěte si více o "crowdfunding", který nyní dává průměrnému investoru schopnost podporovat start společností. Jen si dejte pozor, abyste své peníze nesoustředil příliš silně v některé investici.

Utrácejte peníze tak, aby vydělávaly

Je pravda, že bohatství něco stojí, ale pokud nejste Warren Buffett, není to hazard - a ztráta. Impulsivita, naivita, a emoce, zvláště chamtivost a strach, mohou vážně bránit vašim šancím na zbohatnutí, pokud jim to dovolíte. Nejlepší způsob, jak chránit sebe a získat krok k vašim finančním cílům, je zpočátku investovat v týmu finančních profesionálů. To znamená, že najmete kvalifikovaného a zkušeného finančního poradce, účetní a ve složitých případech i plánovače majetku. Ano, práce s profesionály vás bude něco stát, a přesto můžete udělat nějakou špatnou investici, ale jejich objektivita, odbornost, osobní poradenství a průběžné monitorování to může také zhodnotit (a ulehčit vám obrovské zátěže, pokud byste to všechno dělali na vlastní pěst).