• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Jaké nebankovní úvěry patří k nejlépe hodnoceným?

Současný finanční trh nabízí nepřeberné množství úvěrových produktů. Z nejširšího hlediska se dělí na bankovní a nebankovní sektor, přičemž bankovní domy mají dveře otevřené pouze pro bonitní klienty s dobrou platební morálkou. Pokud jste však už někdy klopýtli ve splácení, potom pro vás bude velice těžké získat bankovní půjčku, ale nezoufejte, protože existují ještě nebankovní.

Ještě donedávna měly nebankovní úvěry docela špatnou pověst, za kterou mohou lichváři a neférové společnosti snažící se zbohatnout na nepozornosti klientů, a tak do smlouvy vždy zakomponovaly poněkud nevýhodné podmínky. Avšak najdou se i takoví poskytovatelé, kteří mají transparentní úvěrové smlouvy. Právě na ty se v následujících řádcích zaměříme.

Jaké jsou nejlepší půjčky na nebankovním trhu?

Jestliže hledáte nejlepší půjčky v nebankovní oblasti, máte opravdu z čeho vybírat. Produktové portfolio mnohých společností je pestré, a tak si na své přijdou jak maminky na mateřských dovolených i senioři, kteří by v bankách kvůli nízkému důchodu neuspěli.

Velice dobrým hodnocením se pyšní půjčka Zaplo, která spadá mezi takzvané rychlopůjčky. Poskytuje částku od 1 000 do 20 000 korun, tudíž je vhodná zejména na překlenutí finanční tísně. Splatnost se stejně jako u všech krátkodobých produktů pohybuje v řádech dnů, kdy maximální doba splatnosti je 30 dní.

Tesco půjčka a SOScredit válcují úvěrový trh

Další rychlou půjčkou je SOScredit s úvěrovým rámcem od 1 000 do 15 000 korun. Splatnost se pohybuje opět v řádech dnů a je stanovena na 7, 14, 21 či 28 dnů. Jakmile odešlete žádost, obratem obdržíte odpověď, zda je půjčka schválena či nikoliv. V případě kladné odpovědi vám budou peníze ihned odeslány na účet, a potom s nimi můžete nakládat jakkoliv.

Zapomenout nemůžeme ani na finanční služby společnosti Tesco. Pravděpodobně si pod názvem Tesco představíte síť supermarketů a hypermarketů, avšak v nabídce firmy jsou i finanční produkty. Tesco půjčka vám může poskytnout 20 000 až 500 000 korun s dobou splatností 36 až 84 měsíců. Potěší vás atraktivní úroková sazba začínající na 8,8 %. Počítat musíte s tím, že půjčka se váže na účel použití, tedy například na nákup domácích spotřebičů a podobně.

Na co si dát u nebankovních firem pozor?

Jestliže vás výše uvedené půjčky nezaujaly, zřejmě budete pátrat dál. Finanční trh je rozmanitý, a tak na něm najdete poměrně dost nabídek, ale pozor, ne všechny jsou tolik výhodné, jak se na první pohled zdají. Hlavním parametrem je sice úroková sazba, ovšem doporučujeme se ještě zaměřit na RPSN, přičemž tato informace zahrnuje i ostatní náklady spojené s půjčkou, tedy různé poplatky za vyřízení, vedení úvěru a podobně. Budete-li obezřetní, nenaletíte.