• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Jan si splnět své sny a cíle?

Každý z nás má svůj sen. Některé sny jsou malinké, jiné naopak dosahují obřích rozměrů. Většina lidí by si přála, aby jim všechno spadlo do klína. Jednoduše, bez práce, aniž by museli hnout prstem. Jenže tak to ve skutečnosti nefunguje. Bohužel. Máte-li nějaký sen, musíte se postarat o jeho realizaci. Cesta to nemusí být nutně lemovaná rozkvetlými stromy a vydlážděná oblázky. Ale stojí to za to!

Ať už bude vaše cesta jakkoli trnitá, hrbolatá nebo místy bez jasné vidiny konce, důležité je se nevzdat. Silný člověk není ten, kdo snu dosáhne bez sebemenšího přičinění. Silný člověk je ten, kdo na své cestě několikrát zakopne a spadne, ale vždy se dokáže zvednout a jít dál. Pojďme si tedy společně říci, jak sny proměnit v realitu!

I já dosáhnu svého cíle – kroky, které vás dovedou na konec cesty

Teď vůbec nezáleží na tom, zda váš sen hoří malým plamínkem nebo celý plápolá v jednom velkém ohni. Je to úplně jedno. My se vám pokusíme poradit, jaké kroky udělat k tomu, abyste i vy jednoho dne stanuli v cíli a mohli si říci, že jste to dokázali.

Krok č. 1: není čas ztrácet čas!

Čas utíká jako voda. Každý den ho máme všichni stejné množství a záleží na každém z nás, jak s tímto množstvím času naložíme. Na cestě za splněným snem je důležité časem nemrhat a naopak jej využívat na maximum. Není totiž čas ztrácet čas. Máte-li tedy před sebou nějakou vizi, jděte za ní hned. Hned teď, ne až zítra, ne až za týden nebo měsíc. Hned!

Krok č. 2: tohle už je moc!

Na cestě za svým snem budete muset hodně obětovat. To už k tomu zkrátka patří. I přesto byste ale měli vědět, jaké jsou vaše limity. Měli byste mít jasno v tom, co jste ještě ochotni obětovat a co už je pro vás maximum. Bez toho nepostupujte dále, mohlo by se stát, že toho na vás jednoho dne bude až příliš.

Krok č. 3: motivace je hnací síla!

Už malé děti motivujeme k lepším výkonům nějakou odměnou. V útlém věku je to sladký bonbon nebo oblíbený hračka, ale funguje to skvěle. V dospělosti bychom na motivování sebe sama rozhodně zapomínat neměli. Motivace má totiž stejný vliv v každém věku. Proto se neostýchejte a za každý úspěch – i ten menší a dílčí – se něčím odměňte.

Krok č. 4: vždy o krok napřed!

Jak jsme již zmínili o pár řádků výše: cesta za realizací vašeho snu bude možná plná překážek. Nelze se spoléhat na cestičku zalitou sluncem. To by byly bláhové představy. Proto buďte vždy o krok napřed a připravte se na situace, které mohou nastat. Nejenže vás poté nezaskočí, ale budete vědět, jak je zvládnout a vytěžit z toho maximum.

Krok č. 5: všechno nejde hned!

Většina z nás by chtěla všechno hned. Jenže už jsme se několikrát přesvědčili o tom, že takhle to nejde. Prostě to nefunguje. A když už se něco podobného povede, zpravidla to nemá dlouhého trvání. Proto se na své cestě za splněným snem naučte být trpěliví.

Trpělivost totiž růže přináší, jak to říká jedno známé rčení. Z každého postupného kroku se tak budete mnohem více těšit.