• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

4 ověřené tipy, jak se v pondělí nastartovat

Víkend je určený k načerpání nových sil a odreagování se od pracovníc záležitostí. Někdo si dokonce vypíná mobilní telefon, emailovou poštu a věnuje se výhradně svým koníčkům a rodině. Po neděli nastává nepříjemný zlom.

Začátek pracovního týdne má negativní dopady jak na cekovou mysl, tak i na veškeré pochody v lidském organismu. Chvilku to trvá, než se opětovně přeprogramujeme do správného schématu a začneme se koncentrovat na své povinnosti.

Člověk patří mezi návykové tvory, nejoptimálnější stimulací je tak pravidelný vzorec. Jakmile se na této trase objeví překážky nebo jiné neočekávané záežitosti, produktivita se vždy sníží. Proto jsou dovolené či víkendové pobyty spíše zátěží pro náš organismus. Sice se odreagujete, absorbujete spoustu nových zážitků, ale z pohledu pracovního nasazení vás takové volno demoralizuje a vy zlenivíte.

My vám přinášíme zaručené tipy, jak se s tímto problémem co nejlépe vypořádat. Jednoduše svůj mozek neustále procvičujte.

Mozek není cloudové úložiště

Zbytečně svůj mozek nepřetěžujte, musíme k němu přistupovat jako k živé hmotě, což mnohým lidem dělá největší problém. V dobách všudypřítomných počítačů a moderní technologie se s mozkem nakládá naprosto stejně, jako s operační pamětí. Používejte zápisník, mobilní telefon nebo obyčejný kus papíru,kam si budete důležité informace zapisovat. Uvidíte sami, že se vašemu smýšlení uleví a vy se začnete zaměřovat na zcela jiné záležitosti. Ještě před tím, než v pátek opustíte své pracoviště, udělejte si malý seznam povinností, které je třeba udělat v pondělí a před příchodem si ho pročtěte.

Nevyhýbejte se společenskému životu

Vyhýbání se společenskému životu a setkání s cizími lidmi má negativní dopady na funkcionalitu mozkových přenosů. Člověk je nastaven dle sdílného konceptu, je tedy potřeba mluvit a stýkat se s lidmi, kteří ve vás vyvolají zcela nové podněty, názory. Samota podporuje tvorbu bezpředmětných a zcela zbytečných myšlenek, o jejichž důležitosti by se dalo sáhodlouze polemizovat. Aby se váš mozek stal připravenější na krátkodobé i dlouhodobé výpadky z pracovního tempa, je nutná jeho stimulace. Víkendy věnujte návštěvám svých přátel, rodiny i dalším náhodným setkáním.

Nezapomeňte na patřičnou zábavu

Kdy naposledy jste si udělali radost v podobě aktivního zapojení do zábavné hry. Kdy naposledy jste se cítili jako v dětských let. Soutěživost se ve vás nevytratila, jen se dostala na samotný okraj vašeho zájmu. Nedostatek času je jen výmluva. Jakmile přestanete svůj mozek procvičovat a měnit mu pozadí zaběhnutého vzorce, jednoduše zakrní a zrezne. Stimul je nejlepším lékem na procvičování. Zajděte si s přáteli na kuželky, vyzvěte je na souboj v šipkách nebo si pusťte nějakou logickou hru v podobě Mah Jonggu a tyto aktivity samozřejmě obměňujte.

Účinek třicetiminutového cvičení

Je dokázáno, že fyzická zátěž dostává do krevního oběhu daleko více okysličené krve. Kardiovaskulární systém se rázem promění ve vysoce účinný vstřikovač pohonné látky, čímž se lidský organismus vyburcuje k daleko lepším výkonům. Zátěžový pohyb rozlije potřebné živiny po celém těle a to v několika málo minutách. Stačí pouze 30 minut běhu nebo rychlejší chůze a váš mozek získá potřebnou dávku vzpruhy.

Procvičujte svůj mozek a on se vám odvděčí mnohem lepší připraveností a koncentrací na práci po příjemném víkendovém volnu.