• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

3 rady kam zajít, když vám jako podnikateli nechtějí půjčit peníze v bance

Vaše podnikání potřebuje urychlenou finanční injekci, ale tradiční bankovní instituce se k vám obracejí zády? Nechtějí o vašich problémech související s rozpadem společnosti vůbec slyšet? Vůbec je nezajímá, že balancujete nad pomyslnou propastí, odkud vede cesta již přes vyhlášení osobního bankrotu? Nebo jen chcete modernizovat stávající podnikatelský záměr?

 

Pokud jste si na výše uvedené otázky odpověděli v kladném duchu, věnujte několik minut svého čtenářského života a zaměřte se na rady uveřejněné v tomto článku. Zapomeňte na byrokratický přístup bankovních úředníků, kteří po zhodnocení vaší situace a prověření finanční minulosti stáhli lákající nabídku a ukázali vám se zdviženým prstem, že od nich žádné peníze nedostanete.

Problém - mám záznam v registru dlužníků

Dostat se v dnešní době do záznamů v registrech dlužníků není vůbec složité. Stačí jedna zapomenutá upomínka za vyúčtování služeb operátora nebo nezaplacená složenka za svoz komunálního odpadu a vaše jméno se do takového záznamu ihned dostane. Následně se vám pak uzavřou dveře a na tradiční půjčky u běžných bankovních poskytovatelů zkrátka nedosáhnete.

Banky mají do všech registrů přístup a mohou se kdykoliv na vaší bonitu podívat a v případě záznamu vaší žádost okamžitě smetou ze stolu. V tomto případě se vám bude hodit Smart půjčka, kde získáte finanční prostředky bez nahlížení do registru dlužníků od 500 Kč do 70 tisíc korun. Splátky a délku splatnosti si při tom nastavíte dle vlastního uvážení.

Problém - nemohu doložit potřebný příjem

Výše vašeho příjmu je dalším aspektem, dle kterého se bankovní instituce rozhodují, jak ve vaší žádosti postupovat. Určitě nejste prvním klientem, kterého výše prokazatelné výše aktuálních příjmů trápí. Právě v tomto bodě ztroskotá další obrovská část jinak poctivých klientů bez jakéhokoliv záznamu v registrech. Bankovní instituce prostě nepůjčí jen tak každému a své klienty si náležitě vybírá. Bankovní instituce naštěstí nejsou jedinou možností, jak se dostat k penězům. Například společnost Cetelem a mnohé další půjčují bez doložení příjmu až do výše jednoho milionu korun se splatností až do výše 120 měsíců.

Problém - nemám zájem prokazovat účely finanční půjčky

Proč by někoho mělo zajímat, na co peníze potřebujete a navíc ještě tuto skutečnost prokazovat fakturami? Z jakých důvodů by měl někdo nahlížet do vaší firemní politiky a zjišťovat, co plánujete? Právě tyto důvody citlivějšího charakteru rozhodují o tom, jestli vůbec bankovní instituci navštívit. Prokazování účelu nemusí být vždy příjemné a už vůbec vítané. Seriózní klienti s dostatečným příjmem tak mohou využít nebankovních poskytovatelů, kteří na účelovost poskytnuté půjčky nehledí. Neposkytujte tyto důvěrné informace a obraťte se na nebankovní sektor poskytující výpomoc bez nahlížení do účelovosti.

Nezapomeňte na výběr vhodného poskytovatele

Je sice hezké, že se na finančním trhu objevuje enormní množství nebankovních poskytovatelů předesílající snadné vyřízení, skvělé výhody a žádné prověřování. Na druhou stranu je vhodné si ověřit podmínky a způsob penalizace či předčasného splacení. Určitě není od věci překontrolovat úrok. Určitě využijte srovnávače půjček a vyberte si takovou, která je pro vás nejvýhodnější.