• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

5 hlavních věcí, které se staly s Bitcoinem v roce 2017

V lednu 2017 stál bitcoin zhruba 1000 dolarů. Do konce roku jeho cena stoupla na více než $15000. Toto zvýšení ceny však byl jen vedlejší účinek něčeho mnohem většího: celosvětového akceptování kryptoměn!  Doufáme, že ti, kdo používali kryptoměnu v roce 2017 se dívají zpět s radostí a vzrušením. Pokud jste na krypto noví, jsou věci, které byste měli vědět o tom co se letos stalo s bitcoinem!

New eToro CZ

1.Bitcoin Cash

Bitcoin Cash (BCH) bylo vytvořeno 1. srpna jako tvrdé rozvětvení bloku Bitcoin s cílem pomáhat uživatelům a obchodníkům provádět rychlejší a levnější transakce. Toho bylo dosaženo osminásobným zvýšením velikosti bloku v porovnání s 1 MB velikostí bloku BitBox. Společnost BTC.com byla jednou z prvních společností, které vytvořily plnohodnotnou peněženku Bitcoin Cash. Jste zvědaví podívat se na své transakce Bitcoin Cash? Přejděte na BTC Explorer BCH!

2. Segwit

Segwit je softwarová inovace, která je zaměřena na zmírnění přetížení v síti Bitcoin tím, že umožňuje více transakcí, aby se vešly do bloku. Naše peněženka také rozšířila podporu společnosti Segwit, která pomáhá uživatelům provádět transakce za nižší cenu. Segwit je samozřejmě také k dispozici našim uživatelům API vývojářům!

3. Rozvětvení

Měkké rozvětvení, tvrdé rozvětvení, zlato, hotovost… Je toho tolik, čeho se držet! V roce 2017 došlo k mnoha rozvětvením bloku Bitcoin. Když vznikla tvrdá rozvětvení, jako Bitcoin Cash nebo Gold, uživatelé, kteří měli pozitivní rovnováhu bilance a vlastnili své soukromé klíče, dostali v rozvětvené minci stejnou částku. Filozofií společnosti BTC.com je umožnit uživatelům profitovat z rozvětvení, pokud je to bezpečné. Proto jsme vytvořili bezpečný nástroj pro obnovu Bitcoin Cash, který by mohli využít i tisíce uživatelů s různými peněženkami, a my jsme pomohli našim uživatelům obnovit jejich bilanci Bitcoin Gold.

 4. Segwit2x

Segwit2x byl plán na rozšíření aktualizace Segwit, aby se zlepšila kapacita transakce společnosti Bitcoin. Tato aktualizace, která byla naplánována na listopad, byla zaměřena na zvýšení velikosti bloku Bitcoinu ze současných 1MB na 2MB (odtud název 2x). Aktualizace byla zrušena a transakční poplatky Bitcoin zůstaly vysoké.

5. Transakční poplatky

Jev, který všichni zažili, byl silný nárůst transakčních poplatků v síti Bitcoin. Můžete se dívat na tuto změnu jak radostně, tak smutně. Akceptování Bítcoinu překonalo všechna očekávání, což je skvělé! To však přineslo velký tlak na síť. Transakce jsou zpracovávány podle konkrétních pravidel a horníci dávají prioritu transakcím s vyššími transakčními poplatky, aby získali vyšší zisky. Konkurence mezi uživateli, aby se jejich transakce rychle potvrdily (dostali se do dalších bloků) je to, co vedlo k vyšším cenám. V peněžence BTC.com se mohou uživatelé rozhodnout, zda půjdou s vyššími (rychlejšími) nebo nižšími (pomalejšími) transakčními poplatky.

Plus +1: BTC Mining pool pro záchranu

V roce 2017 BTC.com mining pool pomohl mnoha lidem obnovit nebo urychlit své transakce a dokonce vrátil obrovský transakční poplatek 80 BTC, který někdo náhodně poslal z jiné peněženky!

Věříme, že tento rok byl o růstu společenství kryptonadšenců . Naším přáním pro rok 2018 je, že lidé začnou používat Bitcoin, Bitcoin Cash nebo jiné kryptoměny více než běžné měny!