• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Klíčové věci, které dělají úspěšní lidé jinak než vy

Moderní doba nám předkládá doslova bezbřehé možnosti, jak uchopit svůj osud do vlastních rukou a vytvořit si život dle svých představ. Lidé se dělí na 4 základní skupiny obyvatel. Na samotné špici stojí největší elitáři. Druhá skupina vytváří svými podnikatelskými skutky prostor pro zdokonalování světa a v neposlední řadě i volné pracovní pozice. Třetí skupina obyvatel jde za svými sny skrze tvrdou práci a ta poslední svou životní roli úplně vzdala. Tento článek je tedy věnován lidem z druhé skupiny, kteří touží prorazit a odpojit se od stáda oveček a zároveň lidem z třetí skupiny, aby se stali skutečně úspěšnými. Jaké věci dělají úspěšní lidé jinak než my ostatní?

Peníze nejsou to nejdůležitější

Naprosto běžným scénářem tradičního podnikatele je začarovaný kruh, kdy se výdělek nepotkává s uspokojením rezervních potřeb, nýbrž pouze pokrývá zvyšující se nároky na živobytí. Takovému podnikateli nezbývá nic jiného, než se každý dnem honit za vzdušnými zámky, které v drtivé většině případů nepřichází. Úspěšný člověk smýšlí trochu odlišně. Hlavním cílem je vybudování něčeho, k čemuž budou další generace či současná vzhlížet. Udávají trendy a snaží se svými projekty měnit svět. Jdou si za svým natolik usilovně, že vše ostatní jde stranou. Peníze se nakonec stávají pouhým ukazatelem jejich úspěchu.

Na úspěch se nečeká, ale jde se mu naproti

Za velkým počtem podnikatelských projektů, ať už jsou jakkoliv nadějné, stojí tvůrci nosící klapky na očích. Nejraději si hrají výhradně na svém písečku i přes to, že moc dobře vědí o světě za okny svých myšlenek. Jejich strach ze selhání jim svazuje nohy. Raději se drží bezpečných vod, ovšem takto se opravdu úspěšnými nikdy nestanou. Podle Charlese Bukowskiho svět patří těm, kteří se z něj neposerou. Bez ohledu na ostatní si jděte za svým cílem, i kdyby vás to mělo stát přátelství.

Nezaspávají dobu

Obyčejný podnikatel z druhé skupiny se nesnaží svou společnost inovovat a neustále běží na zajetých pracovních postupech a marketingových plánech. Tato strategie však odhání moderní zákazníky a jednoho dne musí zákonitě přijít situace, kdy se takové podnikání bez finanční injekce do modernizace neobejde. Jakmile zaspíte dobu, můžete svou značku rozjet zase od znovu. Úspěšní lidé neustále přemýšlejí, co se kde dá ještě vylepšit za účelem zdokonalení provozu a nalákání mnohem většího počtu klientů.

Úspěšní nepracují celý den

Úspěšní lidé mají senzačně naplánovaný time-management, do kterého nepatří žádné rušivé elementy. V době svého pracovního nasazení se věnují pouze své práci. Právě z těchto důvodů jsou se vším hotovy ještě před obědem a po zbytek dne mohou přemýšlet nad dalšími vychytávkami. Naopak obyčejný podnikatel se zdržuje vypisováním si s přáteli na facebooku, sledováním televize, internetového zpravodajství. Odhoďte tyto negativní činitele a sledujte, že svou práci stihnete udělat mnohem dříve.