• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Umět se prodat aneb jak správně napsat životopis

Stávající makroekonomické veličiny udávající míru nezaměstnanosti v České republice hovoří o příznivém trendu. Aktivní uchazeči o práci si v žádném případě nemohou stěžovat. Kdo chce pracovat, snadno nalezne na trhu práce své uplatnění. Otázkou však stále zůstává, o jaké profese se jedná. I nyní platí, že o lukrativní pracovní pozice je třeba zabojovat a vhodně se prezentovat. Dobrá příležitost se mnohdy naskytne pouze několikrát za život a je v našem vlastním zájmu, abychom se jí zhostili s náležitou profesionalitou.

Pravidlo číslo jedna - zaujmout!

Na samém počátku našeho vysněného zaměstnání zpravidla bývá vyhledat ideálního zaměstnavatele a toho vhodnou formou oslovit. To většinou probíhá prostřednictvím motivačního dopisu s přiloženým strukturovaným životopisem. Zde platí více než kdekoliv jinde, že správná příprava, načasování a kvalita bývají rozhodující. Jedná se o důležitý životní krok, jenž může ovlivnit celý běh našeho dosavadního života a jehož prostřednictvím dojde k naplnění našich snů i představ. Dobře napsaný životopis zaujme potenciálního zaměstnavatele na první pohled. Je naši vizitkou. Důraz je kladen na přehlednost a zdůraznění vlastních předností.

To zaměstnání chci!

Pomocí motivačního dopisu dáváme najevo, že známe problematiku, umíme se orientovat v daném odvětví, známe firmu, o jejíž zaměstnání se ucházíme, a také víme, co nabídnout. Vlastní sebepodceňování rozhodně není na místě. Není třeba nafukovat své znalosti a dovednosti, ale střízlivě a v pozitivním duchu dát najevo, proč zrovna my si pozornost personalisty určitě zasloužíme.

Profesionální přístup

V zaměstnání trávíme většinu svého aktivně prožitého času. Zde se můžeme realizovat a budovat kariéru. Tím zabezpečit rodinu i vydělat dostatek peněz, jejichž pomocí si splníme své sny. Na samém začátku však je ten první krok, který za nás nikdo jiný neudělá - rozhodnout se a jít svému štěstí naproti. Nejprve je vhodné podívat se na hodnocení zaměstnavatelů či se zúčastnit kurzu Jak napsat perfektní životopis. Zbytek už je jen a jen na nás.