• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Stává se to i nejlepším z nás. Dostanete úkol, ze kterého nejste nadšený, nebo máte trvalý úkol, který je méně vzrušující. A tak úkol klouže, až sklouzne k dolní části seznamu úkolů. Zde je návod, jak zůstat produktivní tváří v tvář otálení, když vše, co opravdu chcete udělat, je procházet Facebook

1. Získejte vysvětlení.

Nezpožďujte akci, jen proto, že chybí informace. Ujasněte si, co přesně máte dělat. Zjistěte si požadovaný konečný výsledek, a zda existují preferované formáty nebo procesy, které byste měli použít.

2. Zapište každý krok.

Kdybyste měli přenést váš nejméně oblíbený úkol, jak byste to vysvětlit? Napište detailně každý krok pro svého pomyslného asistenta. Buď přestanete mít zájem popisovat kroky a dokončit úkol, nebo jakmile dokončíte směrnice, bude úkol vypadat lépe zvládnutelný.

3. Najděte smysl vaší činnosti.

Jak se váš úkol hodí do větších cílů organizace? Pokud nevíte, požádejte svého šéfa, aby popsal, jakým způsobem se vaše práce zhodnotí. Vědět, "proč" namísto "co" často udělá nudné priority stravitelnějšími.

4. Udělejte nejdříve to nejhorší.

Zkuste dělat své nejméně preferované aktivity na začátku každého dne a na začátku každého týdne. Provedení úkolu vám dá okamžitě pocit úlevy a úspěchu, a sníží tlak ze zbytku vaší práce.

5. Případně zkuste to nejjednodušší.

Pokud se opravdu nemůžete pohnout vpřed na obtížné prioritě, zkuste jít proti konvenční moudrosti a udělat snadné úkoly jako první. Dynamika, kterou získáte tím, že přeskočíte pořadí vašeho seznamu, vám dá důvěru pro řešení náročného úkolu.

6. Nastavte si opakovaný plán.

Když budete něco opakovat ve stejnou dobu ve stejný den, týden za týdnem, stane se to zvykem. Vaše mysl nebude mít šanci odkládat, to, co je zakořeněno v kalendáři. Pamatujte si, že pokud něco není naplánováno, to není reálné.

7. Volno na oběd.

Pracovat příliš mnoho je kontraproduktivní a vyvolává zášť. Dejte si pauzu a užijte si pohled na svět, který není zablokován obrazovkou vašeho počítače. I 15 minut chůze po schodech a zpět vám může poskytnout dostatek energie k motivaci.

8. Vybijte si zlost na empatickém uchu.

Rychlé "Ach, to svinstvo!“ své přítelkyní prostřednictvím e-mailu vám umožní upustit negativní energii blokující dokončení úkolu. Jen se ujistěte, že si nestěžujete lidem ve vaší kanceláři

9. Pracujte s ostatními.

Když pracujete sami, lze dát hlavu dolů a práci udělat, ale může být také izolace. Pokud potřebujete lámat věci přes koleno, zkuste zamířit do konferenční místnosti s několika kolegy a podporovat jeden druhého, aby se věci pohnuly.

10. Blokujte rozptýlení.

Neusnadňujte si ztrátu pozornosti. Pomocí softwaru si zablokujte určité weby. Pokud váš kolega začne mluvit příliš nahlas, zkuste omezit hluk pomocí sluchátek. Zbavíte-li se rozptýlení, zbavíte se výmluv.

Těchto 10 tipů přesune ty nudné a obtížné priority od zpoždění prací k dokončení úkolu. Sdílejte to, co pracuje pro vás k zastavení otálení.