• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

4 kroky, jak se odpoutat od technologií

Moderní technologie jsou neodmyslitelnou součástí našich životů, je těžké na ně zapomenout nebo se jim vyhýbat delší dobu. Spousta lidí za jejich pomoci vydělává peníze, podniká, ovšem po skončení své práce u těchto nástrojů zůstávají i nadále. Virtuální technologie nás spojují s celým světem v jakémkoliv okamžiku, poskytují notnou dávku zábavy a odpovídají na všechny možné otázky.

Sdílení informací, ukládání dat či jejich stahování je jen další drobný výčet toho, co vše se dá v těchto prostorech dělat. Pokud však začnou tyto technologie zasahovat do vašich životů nad rámec únosnosti, je dobré hledat opatření. My vám v tomto článků pomůžeme ve čtyřech krocích, jak zmírnit čas strávený ve společnosti veškerých technologických vymožeností.

Ze všeho nejdříve musíte ze své hlavy dostat myšlenky na práci. Každý má nějaké resty a nic se nestíhá do šibeničních termínů, to přeci neznamená, že se po nedělním obědě odeberete ke svému počítači. Nedokončené úkoly nám neustále připomínají, že něco nestíháme. Není to pravda, stíháme toho dost, jen je toho příliš. Přestaňte tuto zátěž nosit ve své hlavě a naučte se užívat svých volných dnů.

Plánování volného času

Svůj volný čas si naplánujte. Jakmile o víkendu vstanete, mějte k dispozici řádný program, který vám nedovolí sklouzávat ke kontrole sociálních sítí, mailové pošty a k práci. Jakmile se člověk začne ve svém volnu nudit, vždy se pozvolna odebere ke svému pracovnímu stolu a začne zase na něčem dělat. Nekažte si volné dny prací a mějte svůj plán.

Vyrobte si Wallpaper

Pokud vám plán nepomáhá, nebo si nejste jisti správnou aktivitou, tak si sedněte a vytvořte si takový offline wallpaper, kam vepíšete všechny věci, které chcete vyzkoušet, zažít nebo navštívit. Tento wallpaper si pak vložte přímo na obrazovku svého mobilu, takže vždy, když se na něj podíváte, připomene se vám. Možná díky tomu přehodnotíte své další kroky a vzpomenete si, že jsou zde záležitosti, které mohou být mnohem zajímavější.

Nainstalujte si Freedom

Asi největším žroutem času je sociální síť Facebook, která má ve svých útrobách miliardy profilových účtů. Existují již diagnózy spojené s nadužíváním Facebooku. Závislost se projevuje neustálou kontrolou, připojením a neklidem, pokud se dostanete na delší dobu mimo připojení. Vyzkoušejte celkem zajímavou aplikaci, která se jmenuje Freedom, zde si sami naprogramujete, v jakých hodinách a rozmezí se vstup na sociální sítě zcela zamezí a jednoduše přestanou fungovat. Aplikace funguje pro operační systémy Mac, PC a iOS.

Nákup druhého telefonu

Další skvělá rada se ukrývá v nákupu druhého telefonu. Mějte jeden pracovní přes týden a druhý na víkendy s rodinou. Díky tomu vás nebude moci nikdo z práce zkontaktovat ani obtěžovat. Nejlépe, když si koupíte nějaký opravdu obyčejný až hloupý, kde nebudou žádné aplikace a další technologické vymoženosti. Naprosto postačí na telefonování a odesílání sms zpráv. Za žádných okolností na něm nesmí být přístup na web. Věřte, že takový telefon vás omrzí natolik, že se na něj podíváte pouze ve chvíli, když bude zvonit.