• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

6 tipů, jak se nezastavit před cílem

Nastavíte si svůj cíl, ale vše nefunguje dle vašich představ. Celá řada kompromisů se staví mezi vás a domnělou cílovou rovinku. Náhle se dostanete do frustrace a začnete přemýšlet o konci svého úsilí. Chcete to vzdát? Proč? Prohra je přeci tak jednoduchá, stačí prostě přestat makat a sednout si na zem. Naopak se pokuste ze sebe vymáčknout nemožné a vložte do toho ještě víc. Přinášíme vám 6 tipů, jak to nevzdat.

Každý den jen to nejlepší

Pokuste se ze sebe každý den dostat to nejlepší a nenechte se na své cestě vyrušovat. Snažte se vždy ten nový den udělat lepším než včera. Dejte si závazek, že nepolevíte a půjdete přímo za svým snem. Jen úpěnlivé úsilí vás přivede k pomyslné bráně plné bohatství. Tvrdá práce každý den, za t skutečně stojí.

Bez spánku se do cíle nedostanete

Pokud zapomenete na své tělo a opominete dostatečně spát, nikdy se nedostanete dál než před úpatí hory. Nastavte si pravidelný režim a choďte spát ve stejný čas. Tělo má rádo pravidelnost a mnohem lépe si zvyká na rutinní cyklus. Spousta lidí spánek podceňuje, ale regenerace je tou nejdůležitější substancí vedoucí k úspěšnému zakončení každého dne.

Nastavte si své priority

Trávíte u nepodstatných záležitostí více jak 10 minut? Pracujete s mailem, který pro vás nemá takovou hodnotu? Udělejte si ve svém životě pořádek a nastavte si priority. Věnujte se jen důležitým věcem a ty ostatní prostě hoďte za hlavu. Den není až tak dlouhý, aby se člověk mohl zaobírat nepodstatnými věcmi. Pokud chcete skutečně růst, zaměřujte se pouze na taková témata, která vám růst napomohou.

Říkat ne vás posílí

Naučit se říkat ne je jednou z nejtěžších podnikatelských disciplín. Každý klient přináší určitou možnost výdělku, ale jen vy musíte vědět, jestli vás takový klient spíše nebude zdržovat, frustrovat nebo vás neodláká od vašich stálých klientů. Naučit se říkat ne, je tedy mnohem důležitější, než si možná myslíte. Pokud toho budete mít na svých bedrech více, než doopravdy zvládnete, nikdy se k úspěchu nedostanete.

Dokážete si odpustit?

Pokud se vám zrovna nedaří, rozhodně se tím netrapte. Mějte klidné spání a přemýšlejte nad nápravou. Na čas a výčitky opravdu zapomeňte a zaměřte se pouze na to, proč na své podnikatelské cestě stojíte. Vezměte si z těchto špatných zkušeností ponaučení a pokračujte dál.

Nekomfortní zóna tu prostě je

Tvrdá práce vedoucí mílovými kroky za úspěchem vás dostane do velkých potíží. Bude to tvrdá cesta plná chyb a pádů a rozhodně to nebude pokaždé pohodlné. Je důležité, abyste to v těch nejtěžších situacích nevzdávali a nakopli se ještě více. Pracujte, makejte na svém snu a úspěch se prostě dostaví. Nevzdávejte to zbytečně jen proto, že se vám zrovna nezadařilo.