• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Nebojte se pondělí

Pondělí je pro drtivou většinu lidí nejneoblíbenějším dnem v celém týdnu. Je to nejen první den nového týdne, ale zároveň představuje i začátek toho pracovního. A možná právě proto jej spousta lidí nemá příliš v lásce. Třeba k nim patříte i vy a při pomyšlení na pondělí obracíte oči v sloup.

Přitom je to škoda, hledět na pondělí v negativních barvách. Mnohem lépe uděláte, když z něho přestanete dělat nepřítele a místo toho se na něho začnete těšit. Ano, vidíte správně! I na pondělí se můžete těšit a my vám v dnešním článku poradíme, jak zvládat pondělí s úsměvem na tváři. Máme pro vás několik tipů. Zkuste alespoň jeden z nich a rázem uvidíte tu změnu.

Vymyslete si příjemný rituál

Jak jsme již zmínili o pár řádků výše – pondělí je začátkem nového týdne a nejlépe tedy uděláte, když onen začátek oslavíte nějakým příjemným rituálem. Záleží pouze na vás, jak si svůj den rozvrhnete. My doporučujeme začít hned po ránu, které je pro spoustu lidí nejnáročnější částí dne.

Udělejte si tedy každé pondělní ráno výtečnou snídani, na kterou se budete těšit už v neděli večer. Nebo začátek dne zahajte tím, že se naložíte do vany, i tím se můžete nastartovat. Může to být opravdu cokoli, co vám udělá radost a kvůli čemu se na to strašidelné pondělí budete těšit.

Naplánujte si úkoly na celý týden

Každý z nás má nějaké povinnosti, ať už se týkají pracovního nebo osobního života. Proč tedy pondělí nevyužít k tomu, abyste si naplánovali veškeré úkoly, povinnosti a starosti na zbytek týdne? Vždyť právě tento den, který stojí v čele těch zbývajících, je k tomu více než ideální!

Najděte si tedy chvilku, vezměte do ruky papír, diář, mobilní telefon nebo plánovací tabuli a pečlivě si rozepište, co vás onen týden čeká, na co nesmíte zapomenout, co musíte udělat a na jaké schůzky je potřeba zajít.

Dopřejte si pondělní odměnu

Pondělí pro vás rázem nebude takový strašák, pokud se v tento den něčím odměníte. I v tomto případě to záleží pouze na vás. Ženy si mohou zajít na kosmetiku, ke kadeřnici nebo klidně na masáž. Muži si mohou udělat radost tím, že si zajdou s kamarády na pivko, večer posedět ke kartám nebo do nějakého baru.

Možností je tolik, stačí si jen vybrat něco, co vám udělá radost a díky čemu bude pondělní den zase o něco veselejší.

To nejtěžší pěkně na začátek

Možná to nevypadá logicky, všechnu těžkou práci a nejtěžší úkoly zvládnout už v pondělí, ale má to svůj dobrý důvod. Pokud všechny úkoly a povinnosti, do kterých se vám nechce, zvládnete už v pondělí, budete mít po zbytek týdne volnější režim.

A to rozhodně není k zahození. A když se za dobře odvedenou práci odměníte něčím příjemným, pak to nebude taková noční můra. Ba naopak ona odměna se stane motivací, která vás bude posouvat dál.