• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Osmero úspěšného investičního tradera

Pokud očekáváte přesný návod vedoucí k okamžitým úspěchům, jak prorazit ve světě obchodu a investic, tak si rovnou článek přepněte na to, jak se stát dokonalým svůdcem žen a bude to mít naprosto stejný efekt. Univerzální schéma prostě neexistuje, ale jen komplex pravidel, které vznikly za pomocí dlouhodobého sledování. Naše desatero napomůže úplně začínajícím investorům lépe pochopit úskalí tohoto světa.

Obchodní plán - bez něho do toho nechoďte

Každý podnikatelský záměr či investice musí podléhat pečlivě vytvořenému obchodnímu plánu. V investičním segmentu se jedná o přesné určení okamžiku vstupu a výstupu z trhu. Díky demo účtům u seriózních brokeru si můžete svůj obchodní plán vyzkoušet na nečisto a z bezpečné vzdálenosti sledovat úspěšnost vámi zvolené taktiky. Pokud vše dopadne v pořádku, držte se plánu a vyzkoušejte ho v ostré hře.

Obchodování je naprosto stejné jako podnikání

Nezáleží na tom, jestli vložíte peníze do rozjezdu podnikání nebo zatoužíte se stát velkým traderem na burze. Vždy se dané věci věnujte na plno. Stejně tak jako si neudržíte spokojené manželství s milenkou na druhé koleji, tak se nestanete úspěšným investorem při klasickém zaměstnání. Obchodování se tak musí stát vaším podnikáním na plný úvazek.

Nezapomeňte na moderní technologie

Moderní virtuální doba nám přinesla obchod s komoditami, akciemi a měnovými párami až do našich mobilních zařízení. Využijte těchto aspektů současných digitálních trendů ve svůj prospěch a sledujte informace ze světové dění, čerpejte znalosti od zkušených a nezapomínejte využívat dostupné grafické analýzy. Obchodování na burze není jen o odhadu, ale o důkladně podložené spekulaci.

Vyrovnejte se se svojí ztrátou

Přesně tak, za touto radou se skrývá velká zodpovědnost. Neobchodujte nikdy s penězi, které máte určené na chod domácnosti či k zajištění základních potřeb. V případě ztráty buďte zklamaní, ale nikdy se nesmíte dostat na samotný pokraj svých sil. Investování je o riziku, proto si své celoživotní úspory dobře hlídejte a nejděte do toho vabank.

Studujte v každém momentě

Učte se od lepších a zkušenějších. Nikdy se nezahazujte radami od začínajících. Jejich poznatky sice mohou být zajímavé, ale nejsou podložené. Pokud chcete být úspěšným traderem, choďte mezi úspěšné. Určitě není k zahození své učení podpořit četbou kvalitních knih o investování.

Nepropadejte vášni

Velká chyba začínajících traderů spočívá v obrovské vášni rychle zbohatnout a pod tímto vlivem pak neuvážlivě vstupují na finanční trh. Pak zde existuje skupina traderů, kteří nemají vášeň žádnou. Správný přístup se musí opírat o skutečnou chtíč se stát úspěšným, nesmí jít jen o peníze.

Buďte trpělivý

Teprve až trpělivost z vás udělá skutečného obchodníka, který dokáže zvolit správný moment ke vstupu a zároveň i výstupu z daného obchodu. Je důležité počkat na ten správný moment. Neúspěch vyvolává frustraci, kterou chcete vyvážit okamžitým úspěchem, ten se však pod tíhou špatných myšlenek většinou nedostaví, jelikož uzavřete špatný obchod.

Disciplinovanost

Je pravda, že mezi disciplínou a trpělivostí je úzké spojení. Disciplína vypovídá o vaší schopnosti udržet se nastavené obchodní strategie. Po důsledné analýze tržního vývoje se pak nesmíte od svého původního plánu vychýlit. Strategie se tedy nemění po ztrátovém obchodě, ten je zcela běžnou součástí a nesmí ohrozit vaše myšlenkové pochody. Jakmile začnete měnit své strategické metody, nikdy se úspěch dlouhodobého charakteru nedostaví.