• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

6 důvodů proč se v začátcích rozhodnout pro neplacenou praxi

Chcete započít kariéru v úspěšné firmě a časem si vybudovat svou vlastní? Tak v tom případě budete potřebovat praxi, jelikož studentů, co se mohou pochlubit znalostí dvou jazyků a semestrálním pobytem v zahraničí je v dnešní době více než dost. V tomto článku se podíváme, proč dát šanci neplacené praxi, která již ze samotného názvu není vůbec atraktivní.

Obohacení životopisu

Pokud přijdete jako uchazeč o lukrativní zaměstnání z řad studentů a předložíte ve svém životopise praxi u solidní společnosti - máte na půl vyhráno a obrovskou výhodu před ostatními. Okouzlíte tak potencionálního zaměstnavatele, jelikož uvidí již mírně proškoleného mladého člověka.

Bez stresu

Po předchozí zkušenosti již nebudete v takovém stresu a mnohem lépe se připravíte na svou hlavní pracovní náplň. Již získáte určité pracovní návyky a k tomu i cenné zkušenosti, které se vám v životě nikdy neztratí.

Stoupnete vzhůru

Ano, brigády jsou bezesporu fajn, ale jako na uchazeče o kvalitní zaměstnání to na vás žádný třpyt nezanechá. Prostě jste pracovali pro peníze - zatímco uchazeč s neplacenou praxí již ukázal, že o práci zájem má aniž by za ní byl honorován. A to se teprve pak cení.

Nabudete více zkušeností

Žádná škola ani teoretické znalosti vás za několik let nepřipraví tak, jak to dokáže praxe během několika měsíců. Tento papír vás pošoupne daleko před ostatní uchazeče, kteří se teprve rozkoukávají z poslední probdělé brigády. Zaměstnavatel tak bude vědět, že vás nebude muset zaučovat v každé maličkosti, což je pro něho po ekonomické stránce výhodné.

Kontakty se hodí

V průběhu neplacené praxe můžete narazit na velice zajímavé kontakty, které se vám budou v budoucnu hodit. Třeba díky tomu získáte i práci na trvalý úvazek. Naleznete zkušené kolegy, od kterých se lze mnohé naučit a následné zúročit. A pokud ani to ne, rozhodně si sebou odnesete několik dobrých kamarádů.

Pracovní návyky

Ano, získáte dobré pracovní návyky, které vás naučí pracovat v týmu a dochvilnosti. Kromě jiného budete mít i zodpovědnost a osvojíte si pravidla, která se v dalších zaměstnáních budou prakticky opakovat. Přičichnete k hierarchii a pochopíte, jak vůbec taková společnost funguje.