• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Bitcoin dnes překonal hranici 10 000,-Kč

Kryptoměna Bitcoin dnes překonala hranici 10 000 dolarů jaký bude další vývoj?  Na konci listopadu se bitcoin stále šplhal nahoru, až dosáhl magické výše 10 000 dolarů za jednu minci. Jenom za poslední týden se do nejrozšířenější aplikace pro nákup této kryptoměny přihlásilo sto tisíc nových uživatelů.

Investice s velkým zhodnocením

Pokud někdo koupil jeden bitcoin před pěti lety za necelých třináct dolarů, mohl si dneska vybrat klidně milión. Stačilo investovat patnáct set korun. Dneska jeden bitcoin koupíte za 10 tisíc dolarů, což odpovídá 217 tisícům korun. Zdá se to neuvěřitelné, ale tato kryptoměna stále stoupá a další lidé se přidávají s vyhlídkou rychlého zisku. Zatím se do obchodování s touto měnou pouští jenom ostřílení obchodníci, kteří se nebojí ztráty. K nim se připojují také počítačoví maniaci, kteří sedí u počítače celé dni a noci. K pořádnému obchodování totiž potřebujete dobrou techniku. Můžete buď používat kryptoměnu jako dlouhodobou investici, na to nepotřebujete žádné vybavení, pro spekulace, rychlý nákup a prodej se vyplatí super počítače s dobrou rychlostí a kvalitním chlazením.

Když spadnou servery

Výhodou kryptoměny je rychlý zisk, zatím se ale do něj nepouštějí banky a další instituce, které fungují na svých principech, jež mají pevně pod palcem. Zatímco bitcoin funguje decentralizovaně, nicméně když se někdo rozhodne vypnout servery, na kterých běží, spadnou peníze i virtuální peníze do propadliště času. Investoři si tedy pořizují virtuální peněženky, aby si své bitcoiny ochránili.

Neexistuje pouze bitcoin, jsou i další kryptoměny, které mají ještě větší raketový zisk než bitcoin. Většinou je lze koupit právě přes něj. Stále se proto vyplatí začít investovat do kryptoměn i teď, protože se očekává stálé navýšení zisku. Jediný výkyv za poslední dobu bylo letos na začátku listopadu, když se měna rozdělovala. Vznikly totiž paralelní bitcoin měny.