• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Podle jakých parametrů vybírat výhodnou nebankovní půjčku

Trápí vás nedostatek financí? Určitě nejste sami. Stejně tak se z této nezáviděníhodné situace můžete pomocí vlastních sil dostat. Často to není nijak výrazně složité. Půjčit si totiž jde hned na několika místech. Vyrazit lze do banky anebo klidně k nějakému soukromému věřiteli. Optimální je ovšem zůstat doma a zvolit nějakou výhodnou nebankovní půjčku. Na trhu se jich nachází spousta. Podle čeho ale tuto nesnadnou volbu realizovat? Poradíme vám. V následujících řádcích se zaměříme na některé důležité aspekty. Nezapomeneme ani doporučit konkrétní výhodnou finanční službu.

Jste vyhovujícím žadatelem?

U banky to většinou zjistíte, když přijdete na pobočku a promluvíte si o svém přání s bankovním poradcem. Nebankovní půjčky jsou v tomto ohledu mnohem efektivnější. Přímo na webových prezentacích jsou přesně uvedeny podmínky. Většinou ale nebankovní finanční instituce půjčí skoro každému. Na rozdíl od bank totiž nenahlížejí do seznamů dlužníků, takzvaných registrů. Mnozí poskytovatelé dokonce nevyžadují ani aktuální potvrzení o výši příjmu, případně doložení faktur z podnikání.

Výši přeplatku musíte znát předem

Jakákoli rychlá půjčka musí být transparentní. Přímo na webu poskytovatele byste si měli pohodlně spočítat, kolik peněz nakonec přeplatíte. Online kalkulačka jasně stanoví i další podmínky, dozvíte se RPSN, délku splácení a výši jednotlivých částek, jež budete postupně odevzdávat v termínech věřiteli.

Credit Limit – tak trochu jiný úvěr

Naším tipem na nebankovní půjčky je služba Credit Limit. Nabízí ji známá společnost Ferratum Bank. Jde o úvěr nápadně podobný kontokorentu. Máte tedy k dispozici určitý budget a je pouze na vás, kolik si půjčíte. Úroky platíte až za konkrétní půjčenou částku. Oproti klasické nebankovní půjčce se s tímto produktem můžete dostat až na 33% úsporu.