• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

Kryptoměna a platebni karta Visa

Ano, díky našemu článku již víte, že se dá platit kryptoměnami pomocí platební karty, kterou si zřídíte na některé z webových stránek. Společnost Visa ale přišla s tím, že by mohla již brzy umožnovat placení pomocí kryptoměn v rámci její platební sítě. To by mohlo znamenat velkou revoluci. 

 images 2

Platit můžete už teď

To, že Visa kryptoměnám věří a vidí v nich potenciál je evidentní. Především proto, že poskytuje partnerství mnoha dalším peněženkám nebo platformám. O nich jsme se v jednom z našich článků zabývali. Konkrétně se ale jedná například o crypto.com. To ovšem ale pro Visa nic není a ráda by umožnila placení pomocí kryptoměny také v rámci své platební sítě, což by bylo ještě zajímavější!

Mluvilo se o zisku a v tom…

Celému oznámení předcházel rozhovor o tom, jak si Visa stojí v rámci prvního čtvrtletí nového roku. Pak se ale Visa dotkla právě tématu kryptoměn. V současné době totiž Visa podporuje na čtyři desítky platforem, ze kterých by mohla postupně čerpat zkušenosti. Visa se domnívá, že by tak mohla pozvednout své služby na jinou úroveň, což je dozajisté pravda. Navíc by mohla mít vše důkladně zabezpečené, což by mohlo vést k větší oblibě kryptoměn

Dvě možnosti obchodů

První z možností by samozřejmě byl známý bitcoin a další kryptoměny, případně stablecoiny. Podle Visa jsou tato aktiva držena spíše jako uchovatel hodnoty, a proto by mohlo mít smysl je implementovat v rámci jednoho platebního systému. V rámci podpory bitcoinu a dalších Visa věří, že bude nejlepší prozatím podporovat spolupráci s jinými společnostmi. U stablecoinů se již ale jedná o zcela novou inovaci v platebním systému. 

Zajímavé možnosti pro Visa

Je evidentní, že se Visa snaží připravit na to,že by se kryptoměny staly běžnou součástí platebních styků. Tím, že sbírá zkušenosti, a navíc uvažuje o tom, že by tyto kryptoměny a stablecoiny přidala do svého platebního ekosystému je evidentní, že se Visa připravuje na možný příchod kryptoměn. Za nás jedině dobře a jsme rádi, že tyto možnosti Visa rozvíjí.