• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

4 tipy, jak vybrat tu pravou půjčku v tíživé finanční situaci

Do nepříjemné finanční situace se můžete dostat téměř kdykoliv. Stačí, aby se před výplatou rozbila pračka, lednička, nebo třeba automobil, a hned je to důvod pro půjčku. Naštěstí není čeho se bát, když víte, jak dobře vybrat ten pravý finanční produkt. V článku přinášíme čtyři jednoduché tipy, které vám s výběrem správného úvěru pomohou.

Vyznejte se v džungli finančních produktů

První úskalí paradoxně spočívá v obrovském množství různých finančních produktů. Od malých mikropůjček až po větší úvěry, kde je nutno ručit zástavou. Některá obecná pravidla uvedená v tomto článku platí pro všechny úvěry bez rozdílu cílové částky. Prvním krokem je prověření trhu, co se týká transparentnosti a zkušeností ostatních lidí. Snažte se najít relevantní reference ohledně konkrétních poskytovatelů půjček. Vyhněte se těm, o kterých se dočtete negativní reference, či dokonce stížnosti. Celkovou škálu možností také přefiltrujte podle toho, jakou částku si potřebujete půjčit.

Udělejte si pečlivý výpočet

Dalším krokem úspěšného výběru půjčky je pečlivý výpočet. Důkladně propočítejte všechny náklady. Hned na prvním místě bývají úroky, protože jde často o největší výdaj za celou půjčku. Kromě toho je potřeba vzít v úvahu i přítomnost případných poplatků. Ty se u každé půjčky různí. Pokud si všimnete výrazně nízkého úroku, může to být signál, že poplatky budou o něco vyšší, takže to ve výsledku může vyjít dráž v porovnání s jiným úvěrem. Při počítání si důkladně pročtěte podmínky. Pořádný výpočet platí i pro naplánování splátkového kalendáře a výše jednotlivých splátek, které musí odpovídat možnostem vašeho rozpočtu.

Čtěte podmínky

Se čtením podmínek souvisí i další rada. Ještě předtím, než o půjčku zažádáte, důkladně si zjistěte všechna pravidla. U úvěru musí být specifikovány poplatky, úroková sazba a podmínky splácení. Ujasněte si, jestli budete za předčasné splacení něco platit, nebo jde o výhodu zdarma. Ještě důraznější potřeba čtení podmínek platí hlavně při nejrůznějších výhodných akcích. Většinou totiž platí, že slevu či odpuštění splátky a podobně získáte jen v případě, kdy splníte pravidla poskytovatele.

Pohodlné sjednání přes internet

Když sháníte půjčku, možná vás napadne navštívit kamennou pobočku banky. Jenže tato cesta je často zbytečně zdlouhavá a při nutnosti půjčit si menší částku ani není vhodná. Výhodou dnešní moderní doby je možnost sjednat si online půjčku. Příklad může být například rychlá půjčka od CoolCredit, kdy ke sjednání potřebujete pouze občanský průkaz, telefon a připojení k internetu. V rámci první půjčky můžete zažádat o částku 8 000 korun a vyhodnocení žádosti máte rychle k dispozici. Přesně tak víte, na čem jste. V případě, že si vezmete opakovanou půjčku, můžete si půjčit až 20 000 korun s dobou splatnosti 30 dnů.