• Previous
  • Next
  • Crypto a finance

6 nápadů, jak se prosadit na internetu

Práce z domu je lákavou tématikou, která není nikomu uzavřena. Virtuální svět je na vzestupu a stále více věcí se dá uskutečňovat z pohodlí domácí atmosféry. Od pracovního stolu ze své ložnice či obývacího pokoje lze řídit společnost, poskytovat poradenství, provozovat úspěšný shop nebo obchodovat na burze. Každým rokem navíc přibývají další segmenty nabízející celkem slušnou šanci na seberealizaci. Pokuste se postavit na vlastní nohy a řekněte klasickému zaměstnání dost.

 

Virtuální asistentka

Kvalifikované administrativní pracovnice mohou své služby nabídnout společnostem. Trh je otevřený a nikdo vám nesvazuje ruce s jedním zaměstnavatelem. Poskytněte své schopnosti více subjektům a pracujte z domu. Tato práce zahrnuje vystavování faktur, domlouvání schůzek, odpovídání na maily, prakticky jste takovou virtuální sekretářkou.

Psaní textů

Umíte správně poskládat jednotlivé slova do příjemné a zároveň čitelné podoby? Umí vaše texty prodávat, přimět k akci nebo snad svými palčivými titulky a obsahem zvýšit návštěvnost webových projektů? Pokuste prorazit jako psavec, copywriter nebo i seo specialista. V této branži jde především o reference, teprve až po jejich získání se vám otevřou dveře k dobře placeným textům. Ti nejlepší si vydělávají i více jak 1000 Kč na hodinu, průměrně však jde o částku okolo 200 Kč na hodinu.

Překlady

Stále žádanější oblast, kde se setkáváme s obrovskou poptávkou po kvalifikovaných jedincích. Každým dnem vznikají nové služby, aplikace, softwary a další produkty s globálními ambicemi. Společnosti pak za slušný peníz vyhledávají vhodné kandidáty na překlad do dalších jazyků. Zpočátku za reference, později si vás nabídky budou hledat sami.

Blogování

Blogování je hodně populární ve Spojených státech amerických, kde si jejich majitelé přijdou na celkem slušné peníze. Pokud chcete začít blogovat i vy, změřte se na oblast, které opravdu rozumíte. Lidé hledají přesné informace, videonávody od někoho, kdo má prokazatelné zkušenosti. Jakmile vám stoupne návštěvnost, nabídněte svou plochu k reklamním účelům. Předem vás však musíme upozornit, že první výsledky trpělivé a pravidelné práce se mohou dostavit až po několika letech. Zpočátku tedy jde o srdcovou záležitost, která jednoho dne přeroste ve slušný příjem.

Online obchod

Založit si vlastní shop? Není na tom nic těžkého, spuštění vlastní online prezentace v podobě shopu je otázkou jen několika málo minut. Záleží pouze na vás, jestli si necháte vytvořit webové stránky na míru nebo se spokojíte s moderní šablonou nabízející všechny důležitosti. Stačí se nadchnout pro jednu z mnoha značek nebo produktů, nalézt si vhodného dodavatele nebo využít služeb Drop shipping a podnikání je na světě. Celá strategie se nadále opírá o pečlivý reklamní marketing. Je nutné o sobě dát vědět, využít lze odborné pomoci, sociálních sítí nebo dalších vlastních nápadů.

Online kurzy

V poslední době jsou hodně vyhledávané online kurzy ve streamové podobě. Nabídněte své schopnosti v placeném formátu. Hodně žádané jsou kurzy jazykové, osobního růstu, motivační videa, kurzy vaření nebo hand made výrobky. Témat je samozřejmě více, vaše výdělky se nakonec budou odrážet od stupně kvalifikovanosti a vašeho projevu.

 

Tímto celý výčet nekončí, pracovních příležitostí je mnohem více. Dalo by se říci, že za několik málo let bude více jak třetina lidí pracovat pouze virtuálně. Aktuální doba tomu každým svým projevem nasvědčuje. Prostor je zde i pro jazykovou korekturu, hand made výrobky, IT profesionály, seo specialisty, pro plánovače akcí a společenských událostí, nebo poradce a kvalifikované kouče, terapeuty. A co vy, víte kudy vede vaše cesta ke slávě a bohatství?